Нацбанк та IFC розробили проєкт розвитку сталого фінансування до 2025 року

Ключовою запорукою сталого розвитку до 2025 року є інтеграція ESG-критеріїв у фінансові послуги, зазначають у НБУ.

Нацбанк та IFC розробили концепцію розвитку сталого фінансування в Україні до 2025 року, передає Banker.ua з посиланням на повідомлення прес-служби регулятора.

Як повідомляють у НБУ, ключовою запорукою сталого розвитку до 2025 року є інтеграція ESG-критеріїв у фінансові послуги, а документ, розроблений регулятором у співпраці з IFC, покликаний сприяти формуванню майбутнього ландшафту сталого фінансування в Україні та дозволить учасникам ринку врахувати бачення Нацбанку у своїх планах на найближчі роки.

Так, зазначають у НБУ, представлена ​​у четвер концепція передбачає впровадження з початку наступного року ESG-факторів у систему корпоративного управління банків та з кінця 2024-го – у систему управління небанківських фінустанов.

Головний Telegram-канал банкірів

Плюс, згідно з документом, Систему управління екологічними та соціальними ризиками буде інтегровано до загальної системи управління ризиками як банків (з 2023 року), так і небанківських фінустанов (з кінця 2024-го).

Крім того, оцінка та відбір проєктів для фінансування, відповідно до концепції, здійснюватиметься з урахуванням їхньої ролі для сталого розвитку, впливу на екологію, енергоефективність та сталість економічної діяльності.

Фінустанови мають розкривати інформацію щодо технічних критеріїв та таксономії економічної діяльності, ESG-показників, на базі яких здійснюється оцінка та відбір таких проєктів. Рекомендації щодо розкриття цієї інформації для банків будуть представлені до кінця 2023 року, для небанківських фінустанов – до кінця 2024-го.

І, нарешті, згідно з проєктом, фінансові установи будуть зобов’язані розкривати інформацію про стійкий характер своєї діяльності, а також про репутаційні та фінансові ризики, що виникають у зв’язку з впливом їхньої діяльності на навколишнє середовище.

Читайте також: «Прокачати» себе і вміти чекати: правила та поради з інвестицій від Дмитра Карпіловського

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що FSB (Рада з фінансової стабільності) назвав найважливішим банком світу JPMorgan Chase.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)