Рада прийняла антикризовий закон: що тепер «не можна» банкам і що «можна» бізнесу

Банкам заборонять підвищення процентних ставок за всіма кредитними договорами, а виробникам дезінфекторів дозволять випускати продукцію без реєстрації в Міністерстві охорони здоров’я.

Верховна Рада прийняла «антикризовий» законопроект № 3275: таким чином до деяких законодавчих актів будуть внесені зміни, покликані забезпечити додаткові соціальні та економічні гарантії в умовах пандемії COVID-2019, передає Banker.ua.

Які ж зміни передбачає новий закон?

По-перше, мораторій на проведення неподаткових перевірок пропонується продовжити до 30 червня.

По-друге, звільнення від штрафів і пені за ЄСВ діятиме до 31 травня, те ж саме стосується і мораторію на відповідні перевірки. Терміни подачі скарг по податках і ЄСВ будуть продовжені до 31 травня.

По-третє, законопроектом передбачається збільшення лімітів для ФОП- «спрощенців»: 2 млн гривень для 1-ї групи, 5 млн – для 2-ї, 7 млн – для 3-ї.

Що ж стосується орендарів, які в період карантину не можуть користуватися нерухомістю або іншим майном, то вони, згідно з рішенням, звільняються від сплати орендної плати.

У законі також прописано можливість тимчасового звільнення споживчих кредитів, узятих до 2017 року, від штрафів і пені. Банкам же забороняється підвищення процентних ставок за всіма кредитними договорами.

Плюс до цього планується забезпечити автоматичне продовження соцвиплат на час карантину і зарахувати цей період до таких, що дають підстави для надання допомоги по частковому безробіттю.

Згідно з документом, обіг профільних ліків і медзасобів для боротьби з коронавірусом пропонується звільнити від ПДВ, а виробникам дезінфекторів хочуть тимчасово дозволити випускати продукцію без реєстрації в Міністерстві охорони здоров’я.

Читайте також: Рейтинг економічної свободи: Україна піднялася на 13 позицій, але не дісталася рівня ЄС

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Уряд оновив макроекономічний прогноз на 2020 рік: замість зростання на 3,7% на Україну очікує падіння ВВП на 3,9%, замість середньорічного курсу 27 грн/$ – курс 29,5 грн/$, а замість інфляції 5,5% – знецінення нацвалюти на рівні 8,7%.

 


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)