Рада з фінстабільності розглянула системні ризики фінсектору

Також розглянуто законопроєкт про страхування воєнних ризиків.

Рада з фінансової стабільності (далі – РФС) на засіданні 22 серпня розглянула системні ризики фінансового сектору, передає Banker.ua з посиланням на пресслужбу НБУ.

Головний Telegram-канал банкірів

За даними огляду, обсяги гривневих коштів клієнтів зростають в усіх групах банків, а кредитування бізнесу та населення пожвавлюється у відповідь на позитивні тенденції в економіці. Натомість потреби державного бюджету в фінансуванні сектору безпеки і оборони зростають.

Війна залишається ключовим викликом для стійкості фінансового сектору та економіки, посилює виклики, зокрема для фінансування та державного бюджету. Члени РФС погодилися з необхідністю подальшої спільної роботи для подолання цих викликів та збереження макроекономічної стабільності.

Зазначається, що під час засідання РФС підтримала законопроєкт про створення в Україні повнофункціональної системи страхування воєнних ризиків, розроблення якого передбачено п.62 Меморандуму про економічну та фінансову політику між Україною та Міжнародним валютним фондом.

Згідно з Меморандумом Національний банк разом із Міністерством економіки та Міністерством фінансів мали підготувати початковий законопроєкт. Створена при РФС робоча група завершила його розроблення відповідно до концептуальної записки, погодженої на засіданні РФС 5 лютого 2024 року. Законопроєкт погоджено представниками робочої групи та опрацьовано фахівцями Світового банку і буде передано до Верховної Ради України після широкого обговорення, зокрема з представниками бізнес-спільноти.

Проєкт передбачає запровадження обов’язкового страхування певних об’єктів та добровільного страхування тих, що не підлягають обов’язковому. Стандартизовані продукти розроблятиме Державна агенція зі страхування воєнних ризиків, створена в формі акціонерного товариства, що перебуває в підпорядкуванні Кабінету міністрів через Міністерство економіки. Державне регулювання та нагляд за діяльністю агенції здійснюватиме Національний банк.

Також РФС ухвалила рішення про створення робочої групи для розроблення пропозицій про зміни до законодавства про систему гарантування вкладів фізичних осіб в частині корпоративного управління та функціонування адміністративної ради Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, системи внутрішнього контролю, призначення директора-розпорядника ФГВФО, на виконання п.57 Меморандуму з МВФ.

Читайте також: Ліміт для переказів “з картки на картку” та оновлення “єОселі”: які зміни принесе осінь українцям

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що власний капітал НБУ збільшився на 29% за перше півріччя 2024 року.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)