Райффайзен Банк Аваль готовий приєднатися до програми доступних кредитів при наявності договору з урядом

Райффайзен Банк Аваль (Київ) готовий приєднатися до урядової програми для малого та середнього бізнесу “Доступні кредити 5-7-9%”, однак банку не вдалося отримати проект договору з Кабінетом міністрів щодо умов кредитування. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на прес-службу банку.

“Райффайзен Банку Аваль дуже цікаво взяти участь в програмі. Але, на жаль, на сьогодні ми навіть не отримали проекту договору з урядом, який би чітко встановлював вимоги до учасників цієї програми, на яких умовах ми можемо видавати ці кредити “, – сказав Писарук в ході щорічної спільної зустрічі Європейської бізнес асоціації EBA Global Outlook : Boosting Investments в четвер.

Він пояснив, що такий документ повинен регламентувати, зокрема, вимоги до позичальників, умови роботи механізму компенсації. “Це будь-який банк повинен розуміти для того, щоб приєднатися до програми”, – підкреслив Писарук.

“Тобто ми хочемо, але немає договору. Таким чином, як держбанки почали кредитувати, це великий для нас питання. Може, вони отримали договір. Нам би хотілося сподіватися, що це не якась сегрегація між державними і приватними банками, але у нас немає документів “, – сказав глава правління банку. При цьому він зазначив, що в цілому позитивно оцінює запуск такої програми.

Нагадаємо, 21 січня президент Володимир Зеленський підписав закон про внесення змін до держбюджету-2020 року, які передбачають виділення 2 мільярдів гривень для запуску програми кредитів під 5, 7 і 9 відсотків для підтримки малого та середнього бізнесу. 24 січня Кабмін схвалив початок програми доступних кредитів для малого бізнесу з 1 лютого. За оцінками Міністерства фінансів взяти участь в програмі “Доступні кредити 5-7-9%” в 2020 році зможуть близько 50 тисяч позичальників. Зокрема, Укргазбанк за перші дні роботи програми підписав 11 кредитних угод за держпрограмою.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)