Регулятори визначили механізм перевірки інформації про бенефіціарів банків

Національний банк України спільно з іншими державними органами і громадськими організаціями 24 лютого підписав Меморандум про співпрацю в розвитку механізму перевірки інформації про кінцевих бенефіціарів власників і створення першої Транснаціональної електронної лабораторії (ТеЛАБ). Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на прес-службу НБУ.

Меморандум укладено терміном на 3 роки. Він визначає основні напрямки співробітництва між сторонами, які мають на меті створити екосистему механізму проведення перевірки достовірності інформації про кінцевих бенефіціарів власників з метою протидії корупції, відмивання коштів, шахрайства, ухилення від сплати податків і інших злочинів, пов’язаних з фіктивною діяльністю компаній.

Від Національного банку меморандум підписав заступник Голови Національного банку Олег Чурій.

Для досягнення цієї мети буде створена Транснаціональна електронна лабораторія (TeЛАБ).

Це офіційна платформа для комунікації і тестування інноваційних технологій між урядовими структурами, громадськими організаціями, бізнесом та експертами на міжнародному рівні, що працює на основі електронного офісу.

Основні напрямки діяльності ТеЛАБ:

  1. правові: аналіз і розробка законодавства на міжнародному та національному рівнях;
  2. організаційні: вироблення політики та процедур, аналіз бізнес процесів для інтеграції ресурсів, напрацювання методик проведення експертиз;
  3. технічні: розробка, тестування і впровадження технічних рішень;
  4. моніторинг ефективності діяльності.

Крім Національного банку, такі зобов’язання взяли на себе також Міністерство юстиції, Міністерство цифрової трансформації, Держфінмоніторинг, ДП «Національні інформаційні системи».

Серед партнерів від громадського сектора – громадська організація “Трансперенсі Інтернешнл Україна”, громадська організація “Разом проти корупції”, Open Up Ukraine, YouControl, Міжнародний фонд “Відродження”, OpenOwnership, Innovating Governance Association (Австрія).

Раніше повідомлялося, що Національний банк України створює Контактну групу грошового і валютного ринків для обміну інформацією та думками з їх учасниками щодо актуального стану і шляхів розвитку цих ринків. До групи з представниками Нацбанку повинні увійти 25 експертів.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)