Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Рейдерство перестало бути гострою проблемою для бізнесу – Федерація роботодавців
За останні два місяці Мін’юст зафіксував лише 7 випадків неправомірної держреєстрації майнових і корпоративних прав, тоді як в минулому році в цілому на розгляді Мін’юсту знаходилося 1 729 скарг. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на прес-службу Федерації роботодавців України (ФРУ).
Заступник Міністра юстиції щодо державної реєстрації Ольга Онищук пов’язує зменшення рейдерських захоплень із змінами в законодавстві щодо протидії рейдерству, які набули чинності 2 жовтня 2019 року.
“В першу чергу, це пов’язано з припиненням діяльності т.зв. акредитованих суб’єктів державної реєстрації – держреєстраторів комунальних підприємств, які, за статистикою Комітету ФРУ з питань захисту бізнесу і прав власності, сприяли рейдерам, вносячи неправомірні записи у відповідні держреєстри”,
– йдеться в повідомленні прес-служби Федерації.
Рейдерство нікуди не поділося, запевняє голова Союзу захисту підприємців Сергій Доротич, принаймні, в стосунках приватного сектора. “У аграріїв це проблема. Тому що в рейдерському захопленні беруть участь не тільки бандитські формування, а, на жаль, вони зараз діють під прикриттям силових структур. І це лякає. У мене є конкретні факти, коли працівники прокуратури в Ірпені “рейдерів” підприємство, яке успішно розвивалося, і заблокували його роботу. І людина просто не розуміє, як діяти, коли представники прокуратури присутні з рейдерами на місці “.
“Якщо раніше це були поодинокі випадки і в основному десь в регіонах, то зараз ми це бачимо і в Київській області. Я допускаю, що про це стали більше говорити, тому що ми живемо в епоху розвитку інформаційних технологій, коли всі новини швидко доходять. Треба міняти всю систему і намагатися зробити так, щоб правоохоронні органи були правоохоронними”,
– зазначив голова Союзу захисту підприємців.
Нагадаємо, 18 грудня в Україні запрацював Офіс з протидії рейдерству. Також Кабінет міністрів скоротив терміни прийняття рішень по рейдерству до 24 годин. До цього, у вересні міністр Кабінету міністрів України Дмитро Дубілет повідомляв про запуск двох сервісів, які дозволять підприємцям миттєво дізнатися про перехід їх майна в інші руки, а також передавати скарги в Антирейдерську комісію в онлайн-режимі.
Відзначимо, що крім рейдерства в сфері фінансових операцій трапляються і інші афери. Так, Фонд гарантування вкладів минулого тижня повідомив, що готує документи для звернення в правоохоронні органи з приводу ситуації, що склалася навколо продажу пулу з якірним активом у вигляді кредиту з Кременчуцьким м’ясокомбінатом в заставі.
Коментарі (0)