Реструктуризація боргів за валютними кредитами: в НБУ зробили заяву

Примусова реструктуризація є такою лише для банків, оскільки порушує баланс інтересів кредиторів і позичальників, заявляють в НБУ.

Реструктуризація боргів за валютними кредитами населення повинна здійснюватися виключно на ринкових умовах, прийнятних як для банків, так і для позичальників. Про це повідомляє прес-служба регулятора на сторінці НБУ в Facebook, передає Banker.ua.

Законопроект № 4475, прийнятий Верховною Радою, передбачає примусову реструктуризацію валютних іпотечних кредитів на незбалансованих неринкових умовах, тоді як п’ятимісячна пролонгація мораторію на стягнення майна, наданого в якості забезпечення за валютними позиками, не сприяє діалогу позичальників з кредиторами, заявляють в НБУ.

Як зазначають фахівці Нацбанку, примусова реструктуризація є такою лише для банків, оскільки порушує баланс інтересів кредиторів і позичальників. Подібний прецедент, попереджають експерти, може негативно позначитися на активності фінустанов на ринку іпотеки.

За даними НБУ, на кінець лютого портфель валютної іпотеки на балансах банків досягав 15 млрд гривень, і більше 90% від цієї суми – близько $500 млн – було видано в доларах США. Валютних іпотечних кредитів, за результатами щомісячного опитування банкірів, – 9000.

«95% валютної іпотеки за обсягом є непрацюючою», – зазначають в Нацбанку.

В НБУ нагадують, що валютна іпотека вже завдала значної шкоди банкам, і виступають за те, щоб реструктуризація боргів за валютними кредитами населення здійснювалася виключно на ринкових умовах, прийнятних як для банків, так і для позичальників.

Читайте також: Гроші без кордонів: якими будуть тренди фінтеху в 2021 році

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що український парламент узаконив реструктуризацію боргів за валютними споживчими кредитами, затвердивши конвертацію всіх валютних позик населення в гривню, а також продовжив мораторій на стягнення майна громадян, яке надано в якості забезпечення за кредитами в іноземній валюті.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)