Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Через західні санкції РФ загрожує дефолт – експерти JPMorgan
З якими наслідками зіткнеться РФ внаслідок запровадження санкцій міжнародною спільнотою.
Імовірність дефолту РФ за доларовими та іншими борговими зобов’язаннями значно зросла на тлі запровадження західними країнами санкцій щодо агресора, повідомляє Banker.ua з посиланням на УНІАН.
Як зазначають експерти JPMorgan, санкції щодо РФ, запроваджені низкою західних країн у відповідь на вторгнення агресора в Україну, зробили ще більш імовірним дефолт за держоблігаціями Росії у твердій валюті.
За даними аналітиків, у березні на РФ чекає погашення держоблігацій на суму, що перевищує $700 млн. І навіть за умови наявності резервів для покриття боргу платоспроможність країни-агресора може постраждати на тлі заморожування російських активів та застосування інших санкційних заходів.
Як зазначають у JPMorgan, РФ зіткнеться із серйозними перешкодами для проведення платежів за облігаціями за кордоном через американські санкції на адресу російських держорганізацій, а також на тлі збоїв у платіжних ланцюжках та запровадження контрзаходів усередині РФ щодо обмеження закордонних платежів.
Сукупний держборг Росії на сьогоднішній день становить близько $40 млрд, і дефолт навіть за одним із платежів може запустити ланцюгову реакцію, констатують експерти.
Варто також зазначити, що Європейський Союз оголосив про заборону ввезення в РФ банкнот євро. Санкції поширюються на фізичних та юридичних осіб, а також стосуються організацій та держорганів країни-агресора, включаючи її Центробанк та уряд.
Ця ініціатива, як очікується, вдарить по рублю і великому російському бізнесу плюс обмежить надходження валюти до РФ.
Читайте також: Оплата паркування, знижка на таксі та розстрочка на курси англійської: які додаткові послуги пропонують банки
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що платіжні картки банків РФ та Білорусі в Україні більше не працюють.
Коментарі (0)