Річна інфляція в Україні злетіла до 22,2%: дані Держстату

документы

До кінця поточного року інфляція прискориться до 31%, прогнозують у НБУ.

Річна інфляція в Україні прискорилася до 22,2%, тоді як у липні до червня скоротилася до 0,7%, передає Banker.ua з посиланням на дані Держстату.

Як повідомляє Державна служба статистики, протягом липня споживча інфляція в Україні скоротилася до 0,7%: місяцем раніше показник було зафіксовано на рівні 3,1%.

Найбільш суттєво минулого місяця подорожчали продукти та безалкогольні напої, тоді як ціни на фрукти та овочі впали, хоча й залишилися значно вищими, ніж роком раніше.

Згідно з Інфляційним звітом НБУ, до кінця поточного року інфляція прискориться до 31%. Показник повернеться до цілі на рівні 5% лише у 2025 році.

Наступного року уповільнення інфляції очікується на тлі покращення інфляційних очікувань, налагодження логістики та поступового зростання врожаїв. Стримуватиме уповільнення інфляції у 2023-му висока вартість енергоносіїв та потреба у поетапному приведенні енергетичних тарифів для громадян до ринкових рівнів.

Головний Telegram-канал банкірів

За даними Міністерства праці США, споживчі ціни в Сполучених Штатах минулого місяця зросли на 8,5% порівняно з липнем 2021 року.

Аналітики, опитані Trading Economics та Bloomberg, прогнозували уповільнення зростання цін до 8,7% із зафіксованого у червні рекордного за останні 40 років рівня 9,1%.

На думку експертів, дані, оприлюднені Мінпраці США, можуть свідчити про те, що зростання споживчих цін у Сполучених Штатах у червні могло досягти пікових значень.

документ

Читайте також: «Ми беремо курс на розвиток, без згортань чи консервації». Денис Саприкін про роботу sportbank у період війни

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за даними експертів S&P Global Ratings, Україна гостро потребує грошей в умовах війни: фінансові перспективи країни на найближчі кілька місяців залишаються невизначеними.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)