Ринок нафти проігнорував негативний звіт Міненерго США: свіжі дані

Зростання запасів сировини з 28 листопада по 4 грудня став одним з наймасштабніших за 2020 рік, що не найкращим чином позначилося на настроях учасників ринку, зазначають в FXTM.

Вранці 10 грудня ціни на еталонні марки нафти зростають на тлі «вакцинного оптимізму»: котирування «чорного золота» встигли піднятися на 0,47-0,59%, передає Banker.ua.

Згідно з даними торгів, у четвер лютневі ф’ючерси на Brent подорожчали до $49,09 за барель (+0,47%), в той час як вартість січневих ф’ючерсів на WTI зросла на 0,59% і досягла $45,79.

Варто зазначити, що, за інформацією Міненерго США, запаси нафти в країні з 28 листопада по 4 грудня зросли на 15,2 млн барелів: цей показник лише незначно поступається квітневому, коли зростання запасів у сховищах Штатів склало 19,2 млн барелів. При цьому опитані S&P Global Platts експерти прогнозували зниження запасів минулого тижня на 700 000 барелів.

У FXTM зазначають, що зростання запасів сировини з 28 листопада по 4 грудня було одним з наймасштабніших за 2020 рік, що не найкращим чином позначилося на настроях учасників ринку. За словами експертів, на тлі третьої хвилі COVID-19 перспективи цін на «чорне золото», навіть не дивлячись на «вакцинний оптимізм», виглядають негативними.

У Velandera Energy вважають, що таке значне збільшення обумовлене аномальним зростанням нафтового імпорту: різниця між експортом і імпортом з 28 листопада по 4 грудня зросла до 4,6 млн б/д, тоді як тижнем раніше показник складав 1,9 млн б/д.

Варто також зазначити, що, за даними Vortexa, минулого тижня обсяги запасів нафти в плавучих сховищах впали нижче 100 млн барелів. Подібне зниження показника спостерігається вперше з квітня і є хорошим індикатором ринкового балансу, зазначають в компанії.

Читайте також: В Україні хочуть запровадити накопичувальні пенсії: що це означає для майбутніх пенсіонерів

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами Чієко Чена з Sunward Trading, новини про вакцину й надалі сприятимуть зростанню цін на «чорне золото»: вартість Brent і WTI може досягти позначки $50 за барель.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)