Ринок нафти під тиском: скільки сьогодні дають за барель Brent та WTI

добыча нефти

У ході попередньої сесії обидві марки подешевшали майже на 3%.

Ринок нафти залишається під тиском: інвестори стурбовані тим, що підвищення ставок у США поставить на паузу відновлення економіки та знизить попит на паливо, повідомляє Banker.ua з посиланням на матеріали РБК-Україна.

Вранці 23 червня ціни на нафту падають у межах 1,5%: у Fujitomi Securities прогнозують зниження вартості WTI нижче за $100 за барель перед святом 4 липня в США.

Станом на 9:00 нафту марки Brent торгується на рівні $110,37 (-1,23% з початку сесії), тоді як за барель WTI вранці у четвер дають $104,62 (-1,48%).

У ході попередньої сесії обидві марки подешевшали майже на 3% і перебувають на найнижчому з середини травня рівні.

Крім занепокоєння інвесторів щодо того, що підвищення ставок у США поставить на паузу відновлення економіки та знизить попит на паливо, падінню нафтових котирувань сприяє прагнення Джо Байдена знизити різко зростаючі ціни на пальне.

Так, президент Сполучених Штатів закликав Конгрес прийняти тримісячне призупинення федерального податку на бензин, щоб надати тимчасове полегшення американським сім’ям цього літа. Спочатку ця новина підвищила ціни на нафтопродукти, проте пізніше ринок дійшов висновку, що роздрібні ціни в будь-якому випадку залишаться високими, за рахунок чого стимулювання попиту буде складним.

Головний Telegram-канал банкірів

Золото 23 червня торгується на рівні $1.836,30 за унцію (-0,11% від початку сесії), тоді як вартість срібла опустилася на 0,33% – до $21,350.

«Жовтий метал» дешевшає на коментарях голови ФРС США щодо перспектив подальшого підвищення процентної ставки. За словами Джерома Пауелла, зниження рівня інфляції досі залишається ключовою метою регулятора, тому подальше підвищення ставки буде доречним.

Опитані Reuters експерти очікують на ще одне підвищення ставки на 75 б.п. у липні та підвищення на 50 б.п. у вересні.

нефть

Читайте також: Безкоштовний бізнес-рахунок у ЄС: чим корисний українцям новий сервіс від ELPASO

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за даними Baker Hughes, кількість бурових установок у США протягом минулого тижня збільшилася на 7 – до 740 одиниць.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)