Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Ринок платіжних карт зріс на 19%: як змінилися безготівкові розрахунки
Кількість терміналів та банкоматів дещо скоротилася у липні-вересні. Однак українці нарощують безготівкові платежі, сума яких сягнула 1,9 трлн грн у третьому кварталі.
Кількість платіжних карток в Україні зросла на 19% порівняно з довоєнними часами, до 108,8 млн шт. Однак кількість активних карток, за якими щомісяця проводяться операції, скоротилася на 6% у вересні порівняно з січнем.
Водночас кількість безготівкових операцій впевнено зростає під час війни, передає Banker.ua з посиланням на дані Нацбанку.
За третій квартал 2022 року кількість операцій з використанням платіжних карток (оплати та зняття готівки) як в Україні, так само й за кордоном, сягнула майже 2,2 млрд штук, а сума – 1,9 трлн грн.
Переважно українці віддають перевагу безготівковим розрахункам, частка яких у третьому кварталі становила понад 68% від загальної суми операцій з картками, а частка за кількістю сягнула 93%.
На торговельні мережі припадає понад 54% (близько 1 млрд транзакцій у липні-вересні) від всіх операцій з картками. А от за сумою найпопулярнішою операцією є переказ з картки на картку з часткою також 54% (майже 695 млрд грн).
Оплата товарів та послуг в інтернеті становить 27% від усіх операцій за кількістю у третьому кварталі року.
Середня сума однієї угоди становила:
- у торговельній мережі – 311 грн проти 233 грн рік тому;
- перекази з картки на картку – 2489 грн (проти 1582 грн);
- сплати в мережі Інтернет – 409 грн (393 грн).
Водночас в НБУ зазначають певне скорочення платіжної інфраструктури: за рік кількість активних POS-терміналів зменшилася майже на 10%, а банкоматів – майже на 16%.
Щодо видів карток, то понад половина (55% у вересні) – це безконтактні картки. А кожна шоста – це токенізована платіжна картка (16,7%).
Здебільшого операції з оплати в торговельних мережах здійснюються без фізичного зчитування карток – за допомогою NFC. Сума безконтактних розрахунків минулого кварталу склала понад 284 млрд грн проти 180 млрд грн роком раніше.
Читайте також: Більшість роботодавців продовжують платити повні зарплати
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв, що за даними ПриватБанку, українці частіше почали знімати гроші на касах у магазинах. За листопад через торгові термінали ПриватБанку українці отримали готівку на касах торгових точок на 43% більше у порівнянні з 2,3 млрд грн у жовтні.
Коментарі (0)