Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Ринок проігнорував дані API про запаси нафти в США: скільки коштують Brent і WTI
У лютому видобуток сировини країнами ОПЕК скоротився на 920 000 б/д, що стало рекордним показником за останні 8 місяців, повідомляє Bloomberg.
Нафта дорожчає перед засіданням міністерського моніторингового комітету ОПЕК+: вдень в середу вартість сировини зросла в середньому на 1,50%, передає Banker.ua.
Згідно з даними торгів, вдень 3 березня травневі ф’ючерси на Brent подорожчали до $63,66 за барель (+1,53%), тоді як ціна квітневих ф’ючерсів на WTI злетіла на 1,52% і досягла позначки $60,66.
Засідання країн-учасниць ОПЕК+, під час якого буде вирішуватися подальша доля угоди про скорочення видобутку сировини, пройде у четвер 4 березня. На сьогодні ж запланована зустріч міністерського моніторингового комітету JMMC.
Згідно з даними, оприлюдненими агентством Інтерфакс, під час вівторкового засідання технічного комітету ОПЕК+ йшлося про можливість збільшення видобутку в квітні на 1,5 млн б/д (з урахуванням відмови Саудівської Аравії від добровільних обмежень на 1 млн б/д і нарощування видобутку сировини країнами Організації на 0,5 млн б/д).
На думку учасників техкомітету, ринок нафти на сьогоднішній день «досить збалансований, щоб прийняти ці додаткові обсяги».
Плюс стало відомо, що, за даними техкомітету ОПЕК+, виконання угоди в січні склало 103%: країни ОПЕК виконали домовленості на 108%, тоді як не-ОПЕК – на 95%.
Варто також зазначити, що, згідно з даними Bloomberg, в лютому видобуток сировини країнами ОПЕК скоротився до 24,87 млн б/д (- 920 000 б/д), що стало рекордним показником за останні 8 місяців. Досягти цього вдалося завдяки Саудівській Аравії, яка скоротила видобуток майже на 1 млн б/д.
Що ж стосується результатів минулого тижня, то, за даними Американського інституту нафти, запаси сировини в США з 22 по 26 лютого зросли на 7,4 млн барелів. Ринок очікує на публікацію офіційних даних Міненерго США: експерти вважають, що відомство відзвітує про зниження запасів на 0,93 млн барелів.
Читайте також: «Україна була, є і буде досить технологічною у фінтеху», – Ганна Тігіпко, засновниця izibank
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що 55 аналітиків, опитаних Reuters, змінили свої очікування щодо цін на «чорне золото» в поточному році. Так, згідно з консенсус-прогнозом, середня вартість нафти в 2021 році складе $59,07 за барель. Місяцем раніше експерти прогнозували ціну на рівні $54,47.
Коментарі (0)