Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Ритейл просить банки зберегти ставки еквайрингу через падіння ліквідності торгових мереж
Ставки еквайрингу можуть підвищитися до довоєнного рівня у грудні 2022 року, що може негативно вплинути на ціни для споживачів та фінансовий стан ритейлерів.
У грудні 2022 року банки планують підвищити ставки еквайрингу до довоєнного рівня. Це буде вже третє підвищення з початку війни (раніше було у березні та у вересні). Асоціація ритейлерів України (Retail Association of Ukraine, RAU) просить органи влади зберегти ставки для торгових мереж до кінця війни, передає Banker.ua з посиланням на сайт RAU.
«Асоціація з розумінням ставиться до ситуації, в якій перебуває весь бізнес внаслідок вторгнення країни-агресора на територію України, однак… просить уряд посприяти у продовженні банками пільгових умов дії еквайрингових ставок для роздрібних мереж до завершення воєнного стану», – йдеться у повідомленні.
У RAU зазначають, що на початку війни системами Visa та Mastercard було ухвалено рішення про зниження міжбанківської комісії (інтерчейндж) до рівня 0% для всіх транзакцій всередині України до 31 березня 2022 року, а також про скасування транзакційних комісій для банків-еквайрів та банків-емітентів з внутрішніх операцій.
У березні та вересні на фоні падіння товарообігу та ліквідності торгових мереж відбулося підвищення ставок еквайрингу банками, внаслідок чого бізнес був змушений зробити перерозподіл видатків та збільшити суми на оплату безготівкових послуг.
Фінансовий стан мереж погіршився з настанням осені, коли бізнес почав вимушено закуповувати генератори для безперебійної роботи під час відключень світла. На закупівлю пристроїв кожен продуктовий ритейлер витратив до 100 млн грн без урахування утримання та обслуговування генераторів, що є в 3-4 рази дорожче за централізоване електропостачання.
Крім того, з 1 січня 2023 року всіх торговців зобов’язали забезпечити безготівкові розрахунки за товари та послуги.
«Тобто попри воєнний стан у країні, соціальну напругу серед населення, держава встановлює більш жорсткі правила діяльності для бізнесу, що вимагають додаткових фінансових витрат із коштів, яких на сьогодні катастрофічно не вистачає», – йдеться у повідомленні.
Тому асоціація просить зберегти чинні на сьогодні ставки еквайрингу до завершення воєнного стану для стабільності цін для споживачів та підтримки фінансового стану сфери торгівлі.
Читайте також: Кредити на знищене майно призупинять або спишуть — законопроєкт
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв, що державний Ощадбанк скасував комісію за зняття готівки у банкоматах мережі для платіжних карток усіх банків. Це спростить доступ громадян до необхідних фінансових послуг за нинішніх умов.
Коментарі (0)