Нацбанк назвав ризики для інфляції в Україні

Потенціал для сповільнення зростання цін зберігається, однак на інфляцію чинитимуть тиск подорожчання електрики для бізнесу та наслідки аварії на Каховській ГЕС.

У червні 2023 року споживчі ціни сповільнили зростання до 12,8% р/р з 15,3% р/р у травні. Це є набагато нижче за прогнозні показники, однак у майбутньому на інфляцію чинитиме негативний тиск низка факторів, зокрема підрив Каховської ГЕС, передає Banker.ua з посиланням на НБУ.

Головний Telegram-канал банкірів

“Сповільнення інфляції було зумовлене великою пропозицією продовольства та пального, зниженням світових цін на товарних ринках, а також покращенням інфляційних та курсових очікувань на фоні стійкої ситуації на готівковому валютному ринку”, – прокоментували в НБУ.

Зокрема, стрімко сповільнилося подорожчання оброблених товарів (до 14,7%), непродовольства (12,2%) та послуг (14,2%). Тоді як зростання цін на сирі продукти харчування зменшилося до 18,2% – сюди входять, зокрема, молоко, м’ясо та яйця.

В Нацбанку наголосили, що зростання тарифів на електроенергію для населення з 1 червня поки не позначилося на вартості продуктів та товарів. Однак подорожчання електрики для бізнесу може мати негативний ефект для цін. Також серед ризиків – аварія на Каховській ГЕС, яка матиме вплив в майбутньому.

“Потенціал до зниження інфляції, хоча й більш помірними темпами, зберігається й надалі. Водночас за умов війни високими також є ризики посилення проінфляційного тиску, зокрема, через руйнування інфраструктури та екологічні теракти з боку росії”, – вказує регулятор.

Читайте також: За принципом каїзен: чи можливо побудувати економіку та фінансову систему як в Японії

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що банківська система має стати джерелом для фінансування потреб економіки і містком для залучення приватного капіталу в країну. Про це написав на своїй сторінці у Facebook голова Національного банку Андрій Пишний.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)