Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Як відреагувала на російське вторгнення в Україну економіка ЄС: дані Євростату
Згідно з першою оцінкою Євростату, квартальне зростання єврозони очікувалося на рівні 0,3%, а річне – на 5,1%.
Незважаючи на війну, економічне зростання в ЄС у I кварталі 2022 помітно прискорилося, повідомляє Banker.ua з посиланням на матеріали РБК-Україна.
За даними Євростату, незважаючи на наслідки російського вторгнення в Україну, економіка 19 країн єврозони у січні-березні поточного року зростала набагато швидше, ніж у IV кварталі 2021-го.
Так, ВВП регіону в І кварталі 2022-го на 0,6% зріс порівняно з жовтнем-груднем минулого року. У річному вирахуванні показник піднявся на 5,4%.
Варто зазначити, що, згідно з першою оцінкою Євростату, опублікованою в середині травня, квартальне зростання єврозони очікувалося на рівні 0,3%, а річне – 5,1%.
Прискорення зростання економіки єврозони у І кварталі зафіксовано незважаючи на порушення ланцюжка постачання внаслідок війни та різке зростання вартості енергоносіїв. Проте, на думку експертів, європейська економіка відреагує на російську агресію вже у квітні-червні.
За словами експертів, несподівані показники зростання ВВП єврозони у січні-березні 2022-го пов’язані зі збільшенням експорту та запасів, що дозволило компенсувати скорочення державних витрат та споживчих покупок.
Крім того, Статистичне бюро Європейського союзу повідомило про зростання зайнятості в регіоні за підсумками І кварталу на 0,6% у квартальному обчисленні та на 2,9% у річному. Більш ранні оцінки відомства передбачали підвищення показників на 0,5% та 2,6% відповідно.
У IV кварталі 2021-го зростання ВВП єврозони сповільнилося до 0,2% із квартального зростання на 2,3% у липні-вересні минулого року.
Читайте також: Безкоштовний бізнес-рахунок у ЄС: чим корисний українцям новий сервіс від ELPASO
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що через продаж валюти на міжбанківському валютному ринку Україна втратила 7% резервів: станом на 1 червня їх залишалося $25 100,7 млн.
Коментарі (0)