Розмитнення авто в Україні 2022: скільки коштує і як розмитнити машини з США і Європи

Придбання авто супроводжується митним оформленням. Воно передбачає обов’язкову процедуру легалізації транспортного засобу зарубіжної збірки. Проводити розмитнення авто в Україні необхідно незалежно від того, ввозиться транспортний засіб на деякий час або з метою довгострокової експлуатації.

На цій сторінці ви можете розрахувати суму митних платежів за допомогою калькулятора розмитнення авто для жителів України. Для цього виберіть відповідний тип авто і внесіть необхідні дані. При розрахунку враховується положення, викладені в митному законодавстві Митного союзу, а також правила через Закон України ВР № 2611-VIII від 08.11.2018.

{calc}

Як розраховується вартість розмитнення?

Розглянемо на прикладах приблизні розрахунки розмитнення різних видів транспорту.

Для початку необхідно взяти до уваги всі обов’язкові платежі. Без них розрахунки не проводять. В обов’язкові платежі входить:

 • митне оформлення;
 • акцизний збір залежно від типу транспортного засобу, а також від обсягу двигуна, віку авто;
 • державне мито, яка розраховується як відсоток від оціночної вартості транспортного засобу;
 • податок на додану вартість (20% від оціночної вартості авто разом з акцизним збором і ввізним митом).

На ціну розмитнення авто може впливати:

 • технічні характеристики авто;
 • юридичний статус особи, яка взяла транспортний засіб;
 • ринкова вартість автомобіля;
 • тип транспортного засобу;
 • тип двигуна;
 • країна, яка виробляє машину;
 • рік випуску.

Розмитнення гібридних легкових авто

Податок на додану вартість для цього транспортного засобу стягується в повному обсязі. Акциз зафіксований в одній ставці – 3 377 гривень. Державне мито може бути різним. Повна ставка дорівнює 10% або 0% на авто з ЄАВТ, Канади та 5% на транспортні засоби з Євросоюзу.

Приклад: Вартість авто становить 10 000 євро. За новими тарифами, в розрахунок буде включено такі суми:

 • ПДВ – 2 220 доларів.
 • Мито – 1 000 доларів.
 • Акциз – 100 доларів.

У підсумку, розмитнення авто 2022 р обійдеться власнику в 3 320 доларів.

Розмитнення легкових автомобілів

У процедурі розмитнення легкових автомобілів в Україні відбулося найбільше змін. Тепер акциз розраховується за вищевказаними параметрами (в залежності від об’єму двигуна, типу авто, року виробництва). Друге нововведення: тепер можна ввозити в країну тільки ті легкові автомобілі, які відповідають екостандарту не нижче Євро-2.

Приклад, як розмитнити легкове авто в 2022 році:

Для розрахунку візьмемо транспортний засіб віком до 3 років, бензиновим двигуном (об’ємом 1000 куб. см і потужністю 150 КС). Вартість авто дорівнює 10 000 доларів. Виходячи з тарифів, будуть виведені наступні суми:

 • Мито – 5 384 доларів (54% від вартості авто);
 • ПДВ – 41 долар;
 • Акциз – 45 доларів.

Якщо скласти всі суми, то вийде 5 471 долар, які необхідні буде сплатити власнику легкового автомобіля.

Розмитнення авто: євробляхи

Євробляхами називають автомобілі, які були ввезені на територію країни з європейським номером. Такі транспортні засоби заборонені в Україні і підлягають негайній легалізації.

Порушників чекає штраф до 170 тис. гривень. Виявляти незаконні євробляхи будуть представники поліції.

Розмитнення транспортних засобів виконують за стандартною процедурою, як і легкові автомобілі: акциза і мінімальна сума платежу за стандартом Євро-2.

Розмитнення електромобілів

Такий тип транспортного засобу, як електромобілі, буде проводитися за спрощеною схемою розмитнення: нульове мито і відсутність сплати ПДВ. У такому варіанті залишається тільки акциз, розмір якого становить 1 євро за 1 споживаний кВт тягового акумулятора.

Наприклад, якщо потужність двигуна електромобіля складає 150 кВт, то йому доведеться сплатити 150 євро, що в перекладі на гривні буде 5065.

Як розмитнити авто самостійно: документи і алгоритм дій

Перед тим, як приступити до процедури розмитнення авто, необхідно зібрати перелік документів. З ними вже можна буде йти до відповідних органів.

Список документів:

 • Паспорт власника, який придбав авто;
 • Всі документи на машину, в тому числі і паспорт;
 • Датчик і кнопку ЕРА-ГЛОНАСС.
 • Поліс страхування – він оформлюється в представництві страхової компанії за кордоном в форматі онлайн, тобто особиста присутність навіть необов’язкова;
 • Сертифікат безпеки конструкції транспортного засобу;
 • Митна розписка – для її отримання попередньо необхідно розрахувати і заплатити мито на кордоні;
 • Митна декларація за формою МД-6;
 • Всі документи, які підтверджують факт купівлі-продажу. Це може бути, договір купівлі-продажу, або акт прийому-передачі.

Всі вищевказані документи послужать підставою для оформлення транзитної декларації.

Перевірка співробітниками митної служби відбувається в кілька ключових етапів:

 1. Заповнення правильності митної декларації – у документ вносять основні дані про власника авто і сам транспортний засіб. У цей момент декларації привласнюють реєстраційний номер для занесення його до бази даних.
 2. Далі передають декларацію разом зі всіма зібраними документами інспектору. Він проводить огляд на відповідність встановленим вимогам. Також інспектор може поцікавитися у власника про необхідність ввезення авто в Україну та іншими питаннями, які стосуються автомобіля, щоб визначити, чи може власник авто претендувати на будь-які пільги.
 3. Митна служба приймає рішення про ввезення транспортного засобу. Якщо документів буде недостатньо, вони можуть вимагати їх пред’явити.
 4. Спеціалізовані співробітники перевіряють технічну базу автомобіля на встановленому майданчику в присутності власника. Якщо будуть виявлені порушення або невідповідність документів, інспектор може скласти протокол про недотримання вимог і відправити автомобіль на тимчасовий склад зберігання. Автомобіль може стояти там безкоштовно не більше 2 місяців.
 5. На завершення, якщо співробітники митної служби все-таки готові надати дозвіл для легального ввезення авто на територію країни, вони приступають до розрахунку вартості процедури.

Важливо! Власники авто, яким доводилося стикатися з розмитненням, рекомендують визначати розмір мита і оплатити грошові кошти до того, як доведеться перетинати прикордонний контроль. Це допоможе звести терміни реєстрації до мінімуму і забезпечити успіх процедури.

Вирахувавши, скільки коштує розмитнити авто його власнику, співробітник митної служби поставить особисту печатку, підпис, своє ПІБ, дату перевірки, потім передасть пакет до відділу оформлення автомобіля. Відомості про авто внесуть в базу даних, після чого водієві видадуть свідоцтво про ввезення і паспорт транспортного засобу.

Скільки часу займає розмитнення?

Згідно із законодавством, розмитнення авто в Україні займає близько 72 годин. Але в окремих випадках термін може бути збільшений до 15 днів. Остаточний термін визначається ступенем завантаженості співробітників митної служби, а також відповідності документів на транспортний засіб встановленим вимогам.

Розмитнення авто з США і Європи: переваги і недоліки

Перегнати автомобіль з іншої країни в Україну, а не купувати його на території своєї держави, може бути вигідно і корисно з кількох причин. Давайте розглянемо їх, щоб розбиратися, коли варто робити, а коли ні.

Отже, переваги того щоб розмитнити авто з США і Європи:

 1. Бажання придбати рідкісну або раритетну модель автомобіля, якої немає в Україні.
 2. Заощадити на покупці імпортного авто.
 3. Митна перевірка виробляє ретельний огляд документації та стану автомобіля. У разі обману власник може пред’явити тій компанії або людині, у якого він купував авто, претензії.
 4. Можна пригнати такі моделі автомобілів за вигідними цінами, які в країні коштують набагато дорожче, ніж при купівлі за кордоном з урахуванням розмитнення.
 5. Отримати надійну і перевірену машину з країни виробника.

Але у процедури розмитнення є і свої мінуси:

 • Чим дорожче автомобіль, тим більше буде треба витратитися на розмитнення.
 • Зверніть увагу, що якщо провозити автомобіль без розмитнення, то справа дійде до кримінальної та адміністративної відповідальності.
 • Штрафи можуть досягати до 200 тис. гривень в залежності від ступеня порушення, а кримінальний термін до 3 років.

Висновок

Тепер ви знаєте, скільки коштує розмитнення авто і в якій послідовності відбувається процедура «легалізації» транспортного засобу. Для зручності ми все-таки рекомендуємо використовувати наш калькулятор розмитнення авто в Україні на 2022 рік, а не розраховувати все самостійно для своєї ж зручності.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)