Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
У НБУ розповіли, чому не шкодують ресурсів на розробку нових стандартів QR-коду
У Нацбанку розповіли, чому вважають QR-код перспективним інструментом.
NFC – дуже ефективний, але водночас витратний спосіб передачі реквізитів, тоді як QR-код демократичний з погляду технологій та ціни. Про це заявив голова департаменту платіжних систем НБУ Андрій Поддєрєгін, повідомляє Banker.ua з посиланням на матеріали Українського капіталу.
За словами Андрія Поддерегіна, Нацбанк вважає такий інструмент для платежів, як QR-код, перспективним, тому й вкладає ресурси у розробку версій його стандарту (перша була розроблена у 2020-му, а друга – у 2021 році).
У НБУ зазначають, що крім широкого використання, яке не обмежується передачею даних про реквізити платежів, QR-код також добре сприймається користувачами.
Піддєрєгін наводить результати нещодавнього дослідження Mastercard, згідно з якими знають і розуміють, що являє собою QR-код, близько 40% опитаних громадян України.
Так, у Нацбанку QR-код називають демократичним рішенням як із погляду технологій, так і ціни.
За словами Поддерегіна, якщо для використання NFC на iOS необхідний доступ, який зараз обмежений власником ОС (компанією Apple – прим.ред.), то у разі QR-коду передавання реквізитів здійснюється за умови надання користувачем доступу до камери смартфона.
Крім того, зазначають у НБУ, NFC, незважаючи на свою ефективність, потребує чималих зусиль та витрат з боку постачальників послуг. У той же час, QR-код з точки зору ціни доступніший, хоч і трохи довший у використанні для клієнта.
За словами голови департаменту платіжних систем Нацбанку, фахівці НБУ продовжують роботу з банками, що імплементують стандарти, та з постачальниками послуг – держустановами, щоб останні могли надавати клієнтам реквізити та генерувати QR-коди.
«Коли ми наберемо критичну масу ідей для оновлення, розроблятимемо нову версію стандарту», - зазначив Андрій Поддєрєгін.
Читайте також: Зі страховкою куди завгодно: які страхові поліси можна оформити в українських банках
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що одна з банківських установ завершує тестування власної системи мобільних платежів. Поява аналога Google Pay/Apple Pay для платформи Android очікується вже на початку 2022 року.
Коментарі (0)