“Сбербанк” оскаржить дії судді у справі “Квазара”

Державне бюро розслідувань буде вивчати діяльність судді Північного апеляційного госпсуду Геннадія Кравчука в частині розгляду спору АТ “Сбербанк” з ПрАТ “Квазар” про заборгованість на суму понад 100 млн грн. Відповідну заяву “Сбербанк” подав в ДБР. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на “Українські новини”.

“У зв’язку з невиконанням “Квазаром” зобов’язань, “Сбербанк” звернувся в суд. В рамках процедури стягнення боргу, на підставі виконавчого напису нотаріуса ряд об’єктів нерухомості, які перебували у власності ПАТ “Квазар” і перейшли у власність АТ “Сбербанку” за початковою ціною третіх прилюдних торгів. Залишилася непогашеною заборгованість на суму понад 100 млн грн”, – зазначив Богдан Кузняк.

Крім того, за його словами, банк направив скаргу на дії судді до Вищої ради правосуддя. Банк упевнений у незаконності ряду дій судді Кравчука, який розглядає справу.

“Суперечка знаходиться на розгляді в Північному суді вже більше півроку. За цей період неодноразово був змінений склад колегії в зв’язку з відпустками суддів. При цьому, незважаючи на відпустку головуючого судді, справу було перенесено на іншу дату без зміни складу суду. Ми вважаємо такі дії судді прямо суперечать законодавству. Саме тому ми подали скаргу на ці дії до Вищої ради правосуддя. А також підготували і направили заяву про кримінальний злочин в ДБР”, – підкреслив Богдан Кузняк.

Варто відзначити, що раніше ЗМІ пов’язували суддю з народним депутатом від партії “Слуга народу” Михайлом Новиковим і його компанією “Новіков та партнери”, яка представляє інтереси ПрАТ “Квазар” в суперечках з “Ощадбанком”. Однак, в банку не підтвердили і не спростували цю інформацію.

“У нас немає інформації про те, чи брав участь цей депутат у справі або не брав участі. Але ми точно можемо підтвердити, що інтереси ПрАТ “Квазар” дійсно представляє адвокат Дмитро Чабан, який, згідно з відкритими даними, є керуючим партнером компанії “Новіков та партнери”, – сказав Богдан Кузняк, додаючи, що правова позиція банку в суперечці з ПрАТ ” Квазар “базується на чинному українському законодавстві з метою захисту інтересів вкладників.

Нагадаємо, в 2019 році Нацбанк України виявив підозрілі операції клієнтів в 35 банках. Ці дані були отримані під час здійснення перевірок з питань моніторингу та дотримання вимог валютного законодавства.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)