Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Торік СЕП продовжувала безперебійно працювати та інноваційно розвиватися
Попри третій рік повномасштабної війни, система електронних платежів Національного банку (СЕП) продовжувала надійно працювати та ефективно розвиватися, стабільно та безперебійно задовольняючи потреби фінансової системи України і її клієнтів у розрахунках у національній валюті.
Торік через СЕП здійснено близько 483 млн платежів на суму майже 241 трлн грн (у тому числі за державними програмами – 19 млн платежів на суму 56,5 млрд грн). Це на 14% більше за кількістю та сумою порівняно з 2023 роком, протягом якого було здійснено 423 млн платежів на суму понад 210 трлн грн, передає Banker.ua з посиланням на пресслужбу НБУ.
Зазначається, що традиційно переважну більшість платежів торік надіслали до системи банки України та їхні філії – 96% від їх загальної кількості.
Як свідчить структура платежів у системі, у 2024 році:
– за кількістю найчастіше оброблялися невеликі платежі:
- до 1 тис. грн – 40%;
- від 1 тис. грн до 100 тис. грн – 55%;
- від 100 тис. грн і більше – 5%;
– за сумою найбільше платежів припадало на великі:
- до 1 тис. грн – менше 1%;
- від 1 тис. грн до 100 тис. грн – 1,4%;
- від 100 тис. грн і більше – 98,5%.
Загалом у середньому за один день у СЕП упродовж минулого року оброблялося близько 1,32 млн платежів на суму близько 658 млрд грн. Водночас система здатна обробляти впродовж одного дня практично в 10 разів більше платежів, ніж теперішні обсяги.
Крім цього, з 1 грудня 2024 року запрацювала нова версія системи – СЕП-4.1 з функціональністю миттєвих кредитових переказів. Наразі оновлена СЕП продовжує ефективно працювати в цілодобовому режимі 24/7 і для всіх, хто підключений до системи, доступна функціональність миттєвих переказів СЕП.
Читайте також: Від людей для людей: що надихнуло Банк Кредит Дніпро створити продукти, близькі кожному українцю
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що у Нацбанку прокоментували рівень інфляції у 2024 році.
Коментарі (0)