Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Шахрайські схеми, що з’явилися в Україні під час війни: список від НБУ
Українці найчастіше страждають через фейкову оренду житла, фальшиву підтримку та псевдодоброчинність.
У Нацбанку перерахували шахрайські схеми, які найчастіше використовують аферисти в Україні з початку війни, повідомляє Banker.ua з посиланням на прес-службу регулятора.
За даними НБУ, до переліку найпопулярніших шахрайських схем, які активно використовують аферисти з початку війни, входять:
- фейкові оголошення про евакуацію або здачу в оренду житла;
- фейкові SMS-розсилки про фінансову допомогу в рамках є Підтримки;
- фейковий збір коштів на благодійність;
- фейкові оголошення про продаж військової амуніції.
Що стосується фейкових оголошень про евакуацію або здачу в оренду житла, то, пояснюють у Нацбанку, аферисти користуються довірливістю переселенців, які потребують переїзду з гарячих точок до безпечних регіонів. Шахраї просять громадян, які звернулися до них по допомогу, внести передоплату на картку. Після одержання коштів аферисти зникають.
Фейкові SMS-розсилки про грошову допомогу в межах єПідтримки, попереджає НБУ, включають текст на кшталт «Vam narahovano Groshova dopomoga PB24 6500. Zarahuvatu…» та посилання, за яким переходити категорично не можна.
В рамках фейкового збору коштів на благодійність аферисти створюють фішингові сайти для допомоги Збройним Силам та фальшиві оголошення про пожертви на лікування дітей, які нібито постраждали від військової агресії.
Шахраї, які вирішили заробити на продажі військової амуніції, розміщують в інтернеті відповідні оголошення. Коли є клієнти, які готові придбати бронежилети та інші товари для військових, аферисти беруть передоплату і зникають. У деяких випадках вони продають браковані бронежилети.
Читайте також: Оплата паркування, знижка на таксі та розстрочка на курси англійської: які додаткові послуги пропонують банки
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за даними НБУ, минулого місяця українці скористалися послугою зняття готівки на касах у торгових мережах та магазинах 2,7 млн разів.
Коментарі (0)