В НБУ перерахували найпоширеніші види шахрайства з банківськими картками

У період карантину обсяг безготівкових розрахунків в Україні помітно зріс, чим негайно скористалися шахраї.

У 2020-му в Україні було зафіксовано 101 000 випадків шахрайства з банківськими картками, тоді як роком раніше подібних епізодів правоохоронці зареєстрували 72 000, передає Banker.ua з посиланням на матеріали УНН.

За даними НБУ, минулого року шахраї активно «прокручували» операції з банківськими картками в інтернеті і вдавалися до методів соціальної інженерії, а також використовували банкомати та термінали.

Так, використовуючи банкомати, злочинці практикували зняття готівки із застосуванням «білого» пластику, держателя картки без її фізичного отримання (Cash Trapping) і скіммінгових інструментів, таких як копіювання даних платіжних карток, запис ПІН-коду тощо.

Плюс шахраї знімали гроші жертв з використанням банкомату без відображення операцій на рахунку і здійснювали фізичні атаки на банкомати.

Головний Telegram-канал банкірів

В інтернеті злочинці вдавалися до вірусних атак і використання підроблених сайтів, а також займалися продажем і передачею інформації про скомпрометовані дані.

В термінальній мережі, за даними НБУ, шахраї встановлювали шкідливі програми, використовували скімери, що дозволяють зчитувати і передавати дані платіжної картки при здійсненні розрахунку, і отримували готівку через касу банку за підробленими документами.

Також злочинці проводили несанкціоноване/неточне списання та операції з використанням підроблених, викрадених або втрачених карт. Плюс в числі шахрайств згадується компрометація касиром даних платіжної картки при розрахунках з метою їхнього подальшого несанкціонованого використання і проведення дублюючих операцій касиром/оператором.

Часто в 2020-му практикувалося шахрайство в системах дистанційного обслуговування і «обкатувалися» методи соціальної інженерії, коли шахраї виманювали у жертв їхні персональні дані та реквізити карток, а також спонукали власників рахунків до переказу коштів на свою користь.

Читайте також: Відкривайся емоціям: ТОП 5 країн для літньої відпустки від Андрія Буренка (tripmydream)

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що протягом першого півріччя в Україні з обігу було вилучено 11 500 підроблених банкнот на суму 4,804 млн гривень. Лідирував за кількістю фальшивок в січні-червні Київ: тут число вилучених «handmade-банкнот» склало 5146 штук (на суму 1,9 млн гривень).


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)