Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Учасникам фінансового ринку роздали унікальні шестицифрові коди ID НБУ
Коди ID НБУ було надано українським банкам, філіям зарубіжних банків на території країни, небанківським фінустановам та особам, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінпослуги.
НБУ розробив систему єдиної ідентифікації учасників фінансового ринку: ця ініціатива покликана спростити взаємодію фінустанов з регулятором, передає Banker.ua з посиланням на повідомлення Нацбанку.
Учасники фінансового ринку України отримали унікальні шестицифрові коди ID НБУ для спрощення взаємодії з регулятором.
Ідентифікаційні номери були надані українським банкам, філіям зарубіжних банків на території країни, небанківським фінустановам та іншим особам, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінансові послуги – тобто всім учасникам ринку, які повинні подавати регулятору звітність та відомості про які вносяться до інформаційних систем НБУ.
Як пояснюють у Нацбанку, учасникам ринку, які вже мають реєстрацію чи ліцензію НБУ, звертатися до регулятора не потрібно – коди для них вже згенеровані.
Надалі коди ID НБУ закріплюватимуться за фінустановами при першому внесенні відомостей про них до інформаційних систем Нацбанку.
Для цього учаснику ринку потрібно при наданні даних про відкриття відокремленого підрозділу, що має власний код ЄДРПОУ, вказати цей код, а у випадку з іншими відокремленими підрозділами – створити та вказати власний унікальний символьно-цифровий код відокремленого підрозділу в рамках установи.
Плюс, повідомляючи про зміни у діяльності відокремленого підрозділу, учаснику ринку слід зазначати код ID НБУ, який Нацбанк згенерував за цим відокремленим підрозділом.
Крім того, при наданні повідомлення про роботу пункту дистанційного обслуговування учасник ринку повинен зазначати згенерований Нацбанком код ID НБУ за відокремленим підрозділом, у складі якого працюватиме або працює цей пункт. Також необхідно створити та вказати для нього унікальний (в рамках банку) цифровий/символьно-цифровий код.
Читайте також: Знають, як інвестувати, і вміють вибирати вино: які переваги дає преміум-банкінг
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Нацбанк запроваджує додаткові вимоги до договорів небанківських фінансових установ щодо надання клієнтам фінансових і споживчих кредитів.
Коментарі (0)