Шевченко назвав умови повноцінного відновлення іпотечного кредитування в Україні

За 10 місяців 2020 року об`єм іпотечних кредитів, виданих українськими банками, зріс на 23% в порівнянні з результатами 2019-го, зазначають в НБУ.

З початку поточного року іпотечні ставки в Україні знизилися з 19,6% до 12,8% річних, і потенціал для їхнього подальшого зменшення зберігається. Про це в інтерв’ю ЕП розповів глава НБУ Кирило Шевченко, передає Banker.ua.

За словами керівника Нацбанку, для повноцінного відновлення іпотечного кредитування в Україні, перш за все, повинні бути усунені перешкоди, які утримують фінустанови від роботи в даному сегменті.

Йдеться про незахищеність прав кредиторів, непрозорість первинного ринку житла і проблему мораторію на стягнення застави за валютною іпотекою, уточнює Кирило Шевченко, додаючи, що банки сьогодні також відзначають дефіцит платоспроможних позичальників.

У той же час, глава НБУ звертає увагу на те, що в 2021 році сприятливі передумови для відновлення іпотечного кредитування в Україні зберігаються.

Згідно з результатами опитувань в банківських колах, які наводить Кирило Шевченко, за 10 місяців 2020 року об`єм іпотечних кредитів, виданих українськими банками, зріс до 2,8 млрд гривень (+ 23% в порівнянні з результатами 2019-го).

«Особливо високі темпи іпотека набрала з липня», – зазначає керівник Нацбанку, додаючи, що в III кварталі 2020-го зростання досягало 64% ​​у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

У той же час, за його словами, дане зростання відбувається «з дуже низької бази», при цьому банки вважають за краще працювати з вторинним ринком.

«Лише десята частина нових кредитів надається на житло в новобудовах», – говорить Кирило Шевченко, пояснюючи таку тенденцію високими ризиками, які несе первинний ринок як для інвесторів, так і для банків.

За словами глави НБУ, регулятор запланував низку кроків для усунення перешкод, що утримують банки від роботи в сегменті іпотечного кредитування.

«Хочемо дозволити враховувати доходи членів сім’ї боржника-фізичної особи при оцінюванні фінансового стану. Також плануємо скасувати вимогу для банків з огляду житлової іпотеки в разі її страхування», – зазначив Кирило Шевченко.

Читайте також: Олександр Холод (директор ШвидкоГроші): «Ми даємо право вибору найзручнішого способу кредитування»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Міністерство фінансів оголосило про створення Української фінансової житлової компанії, ключова мета діяльності якої – розробка та впровадження механізму доступного іпотечного кредитування в країні.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)