У НБУ пояснили, що насправді відбувається з гривнею

З початку року банки скоротили чисту купівлю готівкової валюти до $1 млрд.

За останні сім днів обмінний курс гривні до долара знизився на 1,7% – це сталося на тлі переважання попиту на іноземну валюту над пропозицією на міжбанку. Про це в експертному дайджесті у соцмережі Facebook пише голова Ради НБУ Богдан Данилишин, повідомляє Banker.ua.

За словами експерта, обмінний курс української національної валюти до долара падає другий тиждень поспіль, і за останні сім днів зниження склало 1,7%.

«Його динаміка (курсу – прим.ред.) визначається переважанням попиту на іноземну валюту з боку клієнтів банків на міжбанківському ринку над пропозицією, яка спостерігається як на сегменті спот, так і форвард», – повідомляє у коментарі голова Ради НБУ.

Головний Telegram-канала банкирів

Богдан Данилишин також зазначає, що, незважаючи на збільшення пропозиції валюти від експортерів, зростання попиту на неї визначає низхідну динаміку курсу гривні.

Що ж до готівкового сегменту ринку, то, за словами експерта, тут спостерігається зростання чистого попиту на іноземну валюту з боку фізосіб.

Так, уточнює глава Ради Нацбанку, з початку поточного місяця зростання попиту досягло майже $200 млн.

«Чиста купівля готівкової іноземної валюти банками з початку року скоротилася до $1 млрд», – додав Богдан Данилишин.

Читайте також: Вікторія Тігіпко: «Для венчурного інвестора важливо раніше за всіх визначити тренд і почати у нього інвестувати»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, згідно з прогнозами, озвученими українськими банкірами, наприкінці 2021-го та на початку 2022 року нацвалюта буде помірно дешевшати.


Коментарі (0)