Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Податкові перевірки, обов’язкові РРО та скасування «спрощенки»: що прописано у меморандумі України з МВФ
Україна ініціює скасування 2% єдиного податку для бізнесу наступного року. Також планується скоротити видатки на зарплати бюджетникам на 27%.
Найближчим часом у Верховній Раді зареєструють три законопроекти для відновлення довоєнного стану податкового адміністрування та політики. Про це стало відомо з Меморандуму України з МВФ про економічну та фінансову політику, який було опубліковано на сайті Мінфіну, передає Banker.ua.
Згідно з документом, з 1 липня 2023 року в Україні мають скасувати мораторій на податкові перевірки, спрощену систему зі ставкою єдиного податку 2% та забезпечити повноцінне застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО). Паралельно необхідно поновити відповідальність за відповідні порушення.
Очікується, що після скасування спрощеної системи оподаткування приріст надходжень у 2023 році становитиме приблизно 0,13% ВВП при оцінці дефіциту бюджету в 21,6% ВВП.
Крім того, Україна працює над впровадженням автоматичного обміну інформацією з метою оподаткування (Загальний стандарт звітності або CRS) та анонсує необхідні законопроекти.
Водночас зростання бюджетних видатків, згідно з меморандумом, змусило ухвалити «непросте політичне рішення» – зменшити видатки на оплату праці працівників бюджетного сектору в 2023 році на 27% порівняно з 2022 роком як шляхом скорочень, так само й зменшенням зарплат.
Загалом Україна очікує на зменшення надходжень від податків на доходи через скорочення прибутковості компаній та руйнування виробничих потужностей. Надходження покращаться лише з відновленням споживання та скасуванням заходів, запроваджених в умовах воєнного стану, йдеться у меморандумі.
Читайте також: Україна отримала кредитів та грантів на 1 трлн грн з початку війни
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Україна отримає ще $610 млн від Світового банку під гарантії Великобританії та Іспанії.
Коментарі (0)