Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Що робити зі зношеними та пошкодженими доларами: роз’яснення від НБУ
Які купюри банки приймають на інкасо та скільки триває процедура.
У НБУ розповіли, хто приймає рішення щодо ступеня зношеності банкнот і що роблять із фальшивими купюрами, повідомляє Banker.ua.
Як повідомляє прес-служба НБУ, сильно зношені та пошкоджені іноземні банкноти приймаються банками на інкасо на умовах, що визначаються разом із банком-кореспондентом, якому фінустанова відправляє купюри для отримання за них відшкодування.
При цьому банки мають право встановлювати терміни виплати клієнтам відшкодування за зношені банкноти.
У Нацбанку перерахували ознаки значного зношення/пошкодження іноземних купюр, які приймаються на інкасо. Мова йде про:
- старі, обпалені та пропалені банкноти; купюри, які були пошкоджені через тривалий вплив вологи, рідин та хімікатів, а також банкноти з ознаками гниття;
- розірвані чи розрізані на частини купюри;
- банкноти з пошкодженими елементами дизайну та захисту, а також зміненим початковим кольором паперу та/або зображень;
- купюри із локальними забрудненнями, загальна площа яких перевищує половину площі банкноти;
- купюри із загальними забрудненнями, включаючи люмінесценцію паперу в ультрафіолетових променях;
- банкноти із явними друкарськими недоліками.
У НБУ звертають увагу на те, що рішення про ступінь зношування іноземних банкнот приймає працівник каси банку, тоді як комісійну винагороду за здійснення таких операцій фінансові установи стягують відповідно до встановлених ними тарифів.
Варто також зазначити, що термін проведення процедури інкасо може бути різним для різних фінустанов. Крім того, у касира можуть виникнути сумніви щодо справжності купюри – у такому разі банкноту буде направлено на дослідження у НБУ (здійснюється безкоштовно).
Банкноти, за результатами дослідження, визнані справжніми, Нацбанк повертає фінустанові, що віддала купюри на експертизу. Якщо ж грошові знаки визначені НБУ як підроблені, вони вилучаються з обігу без відшкодування їхньої вартості та передаються правоохоронним органам на проведення розслідування.
Читайте також: Страхування кредитних ризиків – сучасна потреба українського бізнесу, що розвивається
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, згідно з прогнозом, озвученим фінансовим аналітиком Василем Невмержицьким, незважаючи на безперервні бойові дії, передумов для знецінення української нацвалюти немає.
Коментарі (0)