Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
У НБУ розповіли, що сталося з банківським сектором України в умовах коронакризи
Банківський сектор України ще ніколи не демонстрував такої стійкості, як сьогодні, зазначає глава НБУ.
Українські банки вистояли в умовах пандемії COVID-19 і продемонстрували здатність відповідати викликам в сфері капіталу, прибутковості, ліквідності та інновацій. Таку думку в публікації для Atlantic Council висловив глава Нацбанку Кирило Шевченко, передает Banker.ua.
За словами голови НБУ, банківський сектор країни ще ніколи не демонстрував такої стійкості, як сьогодні, навіть незважаючи на виклики, пов’язані з пандемією COVID-19.
У публікації для американської аналітичної організації Atlantic Council Кирило Шевченко зазначає, що одним з найважливіших проявів стійкості банківського сектора сьогодні є повернення довіри з боку населення.
За його словами, короткочасний відтік депозитів в перші тижні карантину вже став «далеким спогадом». Сьогодні ж річний темп приросту гривневих вкладів з боку домогосподарств становить 27%, а доларових – 5%.
Глава НБУ також згадує про зниження ставок за кредитами, більш ніж двовідсоткове збільшення обсягів позик для бізнесу і зростання на 3% кількості кредитів для домогосподарств.
Також, за його словами, банківська система продовжує оцифровувати свої послуги: зокрема, в серпні була запущено систему електронних платежів в режимі 24/7, яка дозволяє українським фінустановам проводити операції цілодобово.
У той же час, додає Шевченко, про сплеск поліпшення в сфері фінансування поки що казати рано.
«Але ми просуваємося в правильному напрямку», – додав глава Нацбанку.
Читайте також: Май сто друзів: як заробити на реферальній програмі українських банків
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що НБУ продовжує реалізацію стратегії, спрямованої на зниження частки держави в банках і входження ЄБРР в капітал «Ощадбанку». Найбільш близьким до часткової приватизації сьогодні є «Укргазбанк».
Коментарі (0)