Шок-прогнози Saxo Bank почали збуватися – Forbes

Аналітики Saxo Bank «промазали» з виходом Угорщини з ЄС, але майже вгадали результат президентських виборів в США.

У кризовому 2020-му чимало малоймовірних прогнозів датського Saxo Bank збулися: очікування стратегів банку щодо поточного року виявилися найточнішими за останнє десятиліття, передає Banker.ua з посиланням на матеріали Forbes.

5 з 10 шок-прогнозів Saxo Bank на 2020 рік збулися, і причиною «підозрілої точності» стратегів банку стали, звичайно ж, події, спровоковані пандемією COVID-19.

Першим прогнозом, який можна вважати таким, що виправдався, в році, що минає, Forbes називає перемогу кандидата від демократичної партії на виборах президента в Сполучених Штатах. Втім, варто зазначити, що «кандидатом» Saxo Bank був не Джо Байден, а Елізабет Уоррен.

Справджене пророкування №2 – девальвація американської валюти. Так, індекс долара ICE з початку 2020-го дійсно впав на 5,6%, обновивши дворічний мінімум. Індикатор WSJ Dollar Index при цьому знизився на 4,4%.

Третім «попаданням» датчан стало ралі шведської крони відносно єдиної валюти: в I кварталі валюта північної держави дійсно пережила найбільший за 10 років зліт, подорожчавши до євро на 4%. Зараз крона торгується до американської валюти на максимумі з лютого 2018 року.

У скарбничці пророцтв Saxo Bank, що частково здійснились, – зростання вартості акцій деяких компаній з РФ, обвал південноафриканського ранду і падіння вартості акцій виробників напівпровідників.

Що ж стосується нездійснених прогнозів, то аналітики Saxo Bank «промазали» з виходом Угорщини з ЄС, створенням в Азії нової резервної валюти, 25%-м податком від Трампа на продукцію, вироблену поза межами США, і підвищенням ставки ЄЦБ 23 січня.

Читайте також: Олександр Холод (директор ШвидкоГроші): «Ми даємо право вибору найзручнішого способу кредитування»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, згідно з даними опитування, проведеного Reuters, падіння американської валюти продовжиться як мінімум до середини 2021 року: головними «ворогами» долара стануть як значні вливання в економіку і низькі процентні ставки в США, так і ризикові апетити інвесторів.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)