Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
У Нацбанку пояснили, коли стабілізується ситуація на готівковому валютному ринку
Реакція ринку на рішення регулятора щодо фіксації курсу на рівні 36,6 грн/$ була очікуваною, зазначають у НБУ.
Коливання на готівковому валютному ринку підуть на спад вже найближчим часом. Про це у коментарі РБК-Україна заявив заступник голови НБУ Юрій Гелетій, передає Banker.ua.
За словами заступника голови Нацбанку, реакція готівкового валютного ринку на рішення регулятора про фіксацію офіційного курсу на рівні 36,6 грн/$, як і на інші вагомі рішення НБУ, була очікуваною.
Коливання, подібні до тих, що спостерігаються сьогодні, пояснює Юрій Гелетій, згодом заспокоюються.
«Курс гривні у готівковому сегменті ринку, навіть незважаючи на війну, коливається в обидві сторони, про що свідчить динаміка ринку протягом усього терміну дії військового стану», – додає заступник голови НБУ.
Варто зазначити, що з 27 липня банки отримали змогу збільшити обсяг пропозиції готівкової валюти громадянам.
З 13 квітня фінустанови викупили у населення безготівкової валюти на $768 млн: до $384 млн – половина цієї суми – додаватиметься також половина від купленої банками безготівкової валюти у громадян у наступні дні.
Оскільки сьогодні обсяг продажу громадянами безготівкової валюти становить у середньому $10 млн на добу, то крім $384 млн у готівковий сегмент валютного ринку додатково надходитиме близько $150 млн щомісяця.
Таке збільшення обсягів пропозиції, згідно з оцінками НБУ, дозволить швидше задовольнити попит та скоротити спред між офіційним та готівковим курсами.
Плюс із 21 липня регулятор дозволив банкам продавати громадянам безготівкову валюту в межах 50 000 (щомісячний ліміт) для вкладення її надалі на депозит терміном від трьох місяців.
«Низка банків уже пропонують таку послугу своїм клієнтам, але більшість банків поки що працюють над його впровадженням», – зазначив Юрій Гелетій.
Читайте також: Чому важливо підтримувати українські банки
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що сума вкладів фізосіб в українських банках зростає: протягом червня громадяни та ФОП поклали на депозити ще 30,4 млрд гривень.
Коментарі (0)