Ситуація у сфері монетарної політики може розвиватися за двома сценаріями – НБУ

НБУ

У банківській системі зберігається заощаджень домогосподарств на суму близько півтрильйона гривень.

Зволікання з підвищенням облікової ставки – шлях до гіперінфляції, від якої програють усі: і бізнес, і громадяни. Таку думку висловив один із членів КМП Нацбанку під час дискусії щодо рівня облікової ставки 1 червня, повідомляє Banker.ua.

За словами одного з членів Комітету з монетарної політики НБУ, на сьогоднішній день у банківській системі України зберігається заощаджень домогосподарств на суму близько півтрильйона гривень.

«Якщо не вживати заходів щодо захисту цих грошей від знецінення, у певний момент вони опиняться на валютному ринку, а банки зіткнуться з лавиноподібним відпливом вкладів», – прогнозує член КМП, додаючи, що про серйозність цієї загрози свідчать такі фактори, як стрімке зростання імпорту в травні, а також сплеск попиту на готівку.

При цьому представник Нацбанку зазначає, що, незважаючи на зниження міжнародних резервів, регулятор має наразі можливість задовольняти цей попит за рахунок валютних інтервенцій.

Головний Telegram-канал банкірів

На думку ще одного члена КМП, надалі ситуація у сфері монетарної політики може розвиватися за двома сценаріями.

«Перший – латиноамериканський, що передбачає збереження політики дешевих грошей з відповідними наслідками у вигляді циклів девальвації та інфляції, що повторюються, зі спробою нівелювати їх ефекти для населення через підвищення соціальних стандартів у номінальному вимірі», – пояснює фахівець.

За його словами, цей сценарій зумовить стрімке падіння реальних доходів та невтішні ефекти для економіки.

«Другий сценарій передбачає перехід до політики дорогих грошей за прикладом центробанку Ізраїлю в 90-х роках», – зазначають у НБУ.

Цей шлях, уточнює член Комісії, дозволить підвищити привабливість гривневих активів, зменшити тиск на валютний ринок та резерви, а також зберегти довіру до національної валюти та фінансової системи.

У перспективі така політика, додають у Нацбанку, створить передумови для повернення до плаваючого обмінного курсу, дозволить зняти валютні обмеження та вирішити проблему множинності обмінних курсів.

подписание документа

Читайте також: Швидке реагування: як банки організували роботу у воєнних умовах (опитування, частина 1)

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами голови НБУ Катерини Рожкової, ключовим фактором, що впливає на вартість кредитів сьогодні, є ризик, пов’язаний із війною.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)