Скільки отримали банкрути від продажу активів та погашення кредитів за півроку: дані ФГВФО

гривна

У червні 2022-го на рахунки банків, які перебувають в управлінні ФГВФО, надійшло 13,6 млн гривень.

З січня по червень на рахунки неплатоспроможних банків, що ліквідуються ФГВФО, надійшло 1 738,9 млн гривень, повідомляє Banker.ua.

Протягом першого півріччя 2022-го банки-банкрути отримали в результаті погашення кредитів 155,1 млн грн. Реалізація активів з січня по червень принесла неплатоспроможним фінустановам 66,4 млн гривень, тоді як оренда майна дозволила отримати 11,7 млн грн.

Найбільший обсяг надходжень за півроку – 1 505,8 млн гривень – був зафіксований від погашення цінних паперів.

Що ж до результатів минулого місяця, то у червні 2022-го на рахунки банків, які перебувають в управлінні Фонду гарантування вкладів, надійшло 13,6 млн гривень. 7,6 млн гривень неплатоспроможні банки отримали від оренди майна, тоді як 6,1 млн грн вдалося отримати від погашення кредитів.

Головний Telegram-канал банкірів

Як зазначає прес-служба ФГВФО, через закриття реєстрів у зв’язку із запровадженням в Україні воєнного стану з березня по травень продаж активів банкрутів було припинено. Реалізація майна неплатоспроможних банків була відновлена у системі Prozorro. Продажі минулого місяця.

Крім того, Фонд гарантування вкладів запровадив для позичальників банків, що ліквідуються, кредитні канікули з метою мінімізації негативного впливу наслідків військової агресії рф проти України.

Варто також зазначити, що кошти, що надходять від продажу активів неплатоспроможних банків, спрямовуються на виплати їх кредиторам. Задоволення вимог кредиторів здійснюється у черговості, визначеній Законом України «Про систему гарантування вкладів фізосіб» (стаття 52).

ФГВФЛ

Читайте також: Чому важливо підтримувати українські банки

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв, що з березня по червень обсяг NPL в українських банках збільшився на 12,4 млрд гривень.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)