У KSE розповіли, скільки вже втратила економіка України через дії агресора

экономисты

Непрямі втрати української економіки через російське вторгнення досягли $128,8 млрд.

Прямі збитки української економіки через війну, розв’язану російським агресором, зросли до $108,3 млрд. Таку інформацію станом на 1 серпня надала Київська школа економіки, передає Banker.ua з посиланням на матеріали УНІАН.

За даними KSE Institute, станом на 1 серпня непрямі втрати української економіки через російське вторгнення досягли $128,8 млрд або 3,7 трлн гривень.

Як зазначають експерти Школи, найбільша частка непрямих втрат внаслідок нападу агресора припадає на українські підприємства та сферу промисловості: сума збитків уже становить $29,8 млрд.

Загальна сума потреб у відновленні активів, зруйнованих на сьогоднішній день, становить $185 млрд або майже 5,4 трлн грн.

«40% цієї суми потрібні на відновлення житлового фонду – $75,3 млрд. Ще $42,3 млрд необхідні для відновлення інфраструктури України. $18,3 млрд і $17,5 млрд – потреби у відновленні промисловості, а також підприємств АПК та земельних ресурсів відповідно», – зазначають у KSE Institute.

У той же час, уточнюють експерти, з урахуванням загальних потреб на економічне відновлення та додаткових потреб на апгрейд уцілілих активів модернізація економіки коштуватиме $750 млрд.

Головний Telegram-канал банкірів

Що ж до прямих збитків економіки України через пошкоджену та знищену інфраструктуру, а також через зруйновані будівлі, то вони, за даними KSE Institute, на сьогоднішній день становлять $108,3 млрд або 2,9 трлн гривень.

За словами експертів Школи, прямі збитки через руйнування багатоповерхівок на 1 серпня становлять $42,3 млрд.

«Ще $5,4 млрд збитків завдано власникам приватних будинків», – уточнюють у KSE Institute.

Прямі збитки обсягом $31,6 млрд припадають на сферу інфраструктури, тоді як збитки, завдані підприємствам та промисловості, оцінюються в $8,8 млрд.

Киевская школа экономики

Читайте також: «Ми беремо курс на розвиток, без згортань чи консервації». Денис Саприкін про роботу sportbank у період війни

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що президент KSE та радник глави Офісу президента Тимофій Мілованов попереджає українців про те, що війна, розв’язана російським агресором в Україні, буде довгою. З цієї причини економічна ситуація в країні буде складною.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)