Сорос виділить $ 1 млрд на створення глобального університету для боротьби зі змінами клімату

Американський фінансист і мільярдер Джордж Сорос в своєму виступі на Світовому економічному форумі в Давосі заявив, що виділить $ 1 млрд на створення глобального університету для боротьби з авторитарними урядами і змінами клімату. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на агентство Bloomberg.

Міжнародну платформу для навчання і досліджень планується запустити на базі університетської мережі “Відкрите суспільство”. Університет буде відкритий у співпраці з підтримуваним Соросом Центрально-Європейським університетом та Бард-коледжем.

Згідно словам мільярдера, головна мета як довгострокової стратегії полягає в доступі до якісної освіти, зокрема освіти, котра зміцнює автономію особистості, розвиває критичне мислення, підкреслюючи академічну свободу.

На думку фінансиста, економічна команда Трампа зуміла перегріти і без того жваву економіку. Фондовий ринок, святкуючи військові успіхи Трампа, знову кинувся до рекордних висот. Але перегріта економіка не зможе кипіти дуже довго.

“Беручи до уваги надзвичайну кліматичну ситуацію і заворушення в усьому світі, не буде перебільшенням сказати, що в 2020 році і наступні кілька років будуть визначати не тільки долю Сі Цзіньпіна і Трампа, а й долю світу”,

– сказав Сорос.

До того ж світова спільнота починає усвідомлювати небезпеку зміни клімату. Це завдання стало головним пріоритетом Євросоюзу під керівництвом нової Єврокомісії на чолі з Урсулою фон дер Ляйен. А у Трампа, який заперечує зміну клімату, явно обмежені можливості у визначенні глобального порядку в цьому питанні, – зазначив у своїй промові мільярдер.

Нагадаємо, що в рамках відповіді новим викликам Центральні банки Великобританії, Японії, Єврозони, Швеції і Швейцарії об’єдналися з Банком міжнародних розрахунків (BIS) для оцінки можливих варіантів використання цифрових валют.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)