У S&P підтвердили рейтинги України на рівні «B»

Згідно з прогнозом S&P Global Ratings, в 2020 році ВВП України скоротиться на 6%, а в 2021-му – виросте на 4%. У 2022-2023 роках очікується зростання економіки країни на 3% щорічно.

Аналітики міжнародного агентства S&P підтвердили довгострокові суверенні рейтинги України за зобов’язаннями в іноземній та нацвалюті на рівні «B». Прогноз стабільний, передає Banker.ua.

Як зазначають в S&P Global Ratings, згідно з поточними кредитними рейтингами, дохід на душу населення України залишається низьким, а інституційне середовище і політична ситуація визначається як складна.

Серед факторів, що позитивно впливають на рейтинг, експерти агентства виділяють підвищення якості макроекономічної політики України з 2015 року, впровадження реформ і збільшення валютних резервів країни. Все це дозволяє уряду отримувати доступ до міжнародного фінансування та запозичень на ринках капіталу.

На даному етапі в S&P не беруться прогнозувати, як недавні перестановки в НБУ вплинуть на незалежність Нацбанку, грошово-кредитну політику регулятора і відносини України з ключовими кредиторами. При цьому валютні резерви, якими на сьогоднішній день володіє країна, здатні пом’якшити ризики в разі можливого погіршення умов зовнішнього фінансування.

В якості ключових реформаторських досягнень України за останні півстоліття S&P виділяє незалежність НБУ та успіх регулятора в стримуванні двозначної інфляції, а також скасування контролю за рухом капіталу і відновлення фінансової стабільності в країні.

Аналітики агентства також зазначають, що в разі відмови уряду від проведення ключових реформ (йдеться, перш за все, про незалежність НБУ) або нездатності забезпечувати борг рейтинги можуть бути переглянуті в бік зниження.

У той же час, S&P може підвищити рейтинги України: для цього темпи відновлення вітчизняної економіки протягом року повинні прискоритися.

Згідно з прогнозом S&P Global Ratings, в 2020 році ВВП України скоротиться на 6%, а в 2021-му – виросте на 4%. У 2022-2023 роках очікується зростання економіки країни на 3% щорічно.

Читайте також: “Україна втратила $15 млрд у коронакризі», – Віктор Скаршевський

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що агентство Fitch підтвердило рейтинг України на рівні «B». Експерти очікують падіння ВВП в 2020 році на рівні 6,5% і прогнозують наближення інфляції наприкінці року до цільового показника Нацбанку 5%.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)