Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Верховний Суд скасував рішення про стягнення з ПриватБанку коштів по одній зі справ
Постоловський заперечував залучення його коштів як пов’язаної з екс-власниками ПриватБанку особи до операції «bail-in» у процедурі націоналізації банку у 2016 році.
Верховний Суд скасував рішення судів Дніпропетровської області про стягнення з ПриватБанку коштів на користь пов’язаної з екс-власниками особи, які були списані під час націоналізації банку у 2016 році, передає Banker.ua з посиланням на пресслужбу ПриватБанку.
Своє рішення Верховний Суд ухвалив 12 квітня. Ним було скасовано рішення попередніх інстанцій про стягнення з ПриватБанку коштів екс-менеджера Покровського ГЗК (група «Приват») Володимира Постоловського, які були списані під час націоналізації ПриватБанку у 2016 році.
Ця справа розглядалася судами з 2017 року. Постоловський заперечував залучення його коштів як пов’язаної з екс-власниками ПриватБанку особи до операції «bail-in» у процедурі націоналізації банку у 2016 році.
Так, він просив стягнути з ПриватБанку на його користь відшкодування збитків у розмірі 11,7 млн грн, 368,6 тис. дол. і 4,88 євро, а також відшкодування моральної шкоди у розмірі 2,1 млн грн.
Верховний Суд погодився з аргументами ПриватБанку про те, що Постоловський не спростовував факту своєї пов’язаності з банком, а списання коштів з рахунків було здійснено за наявності відповідної правової підстави. А саме – договору про придбання акцій, укладеного уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів від імені позивача як його представника на виконання вимог закону.
У ПриватБанку нагадують, що зараз на розгляді Верховного Суду перебувають ще дві подібні справи, в яких Дніпровський апеляційний суд також ухвалив рішення про стягнення з банку коштів.
Одна з них – справа за позовом екс-дружини Геннадія Боголюбова Олени Боголюбової, яка вимагає стягнути з банку понад 669 млн грн. Друга справа стосується стягнення з ПриватБанку 24 млн грн за позовом Ольги Постоловської.
Читайте також: «Універсальні солдати» Нацбанку: як POWER BANKING та банкоматний роумінг стали пріоритетнішими за конкуренцію
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що в 2022 році Національний банк України оштрафував 43 банки з 67 чинних на той момент. Загальна сума штрафів за рік склала 272,3 млн грн. Найбільші фінансові санкції отримав ПриватБанк – 62,9 млн грн.
Коментарі (0)