Українцям показали текст меморандуму з МВФ: основні «маяки»

Виконання даних положень відкриває шлях до отримання інших коштів від МВФ в розмірі $2,9 млрд для забезпечення макроекономічної та фінансової стабільності.

МВФ оприлюднив Меморандум про економічну і фінансову політику, а також текст Листа про наміри. Документи належать до нової програми співпраці між Фондом і Україною, вони схвалені радою директорів Організації 9 червня і підписані президентом України, главами Кабміну та НБУ, а також міністром фінансів, передає Banker.ua.

Які ж пункти позначено в меморандумі як найближчі «структурні маяки»?

Перш за все, йдеться про затвердження планів щодо скорочення проблемних кредитів держбанків (до кінця червня 2020 року).

Також в документі вказується на необхідність перегляду тарифів на опалення (до кінця серпня) і спрощення зміни постачальника газу побутовими споживачами.

Є тут і пункт про розширення повноважень наглядової ради «Нафтогазу» і запровадження корпоративного управління (вирішення питання до кінця вересня), а також «маяк», що стосується створення та підготовки до запуску з 1 січня єдиних юросіб для Податкової та Митної служб.

Плюс до всього, необхідно внести деякі зміни в закон про ВРЮ і положення про ФГВФО (до кінця жовтня цього року), прийняти нові правки в «банківський закон» (до кінця листопада) і провести аудит бюджетних витрат, виділених на боротьбу з коронавірусом (до кінця березня наступного року).

Також слід зазначити, що, згідно з новим документом, потрібно забезпечити умови входження ЄБРР в капітал «Ощадбанку» (до жовтня поточного року), посилити деякі повноваження НАБУ і забезпечити своєчасне проведення платежів за зовнішнім боргом.

Як зазначають в Мінфіні, виконання даних положень відкриває шлях до отримання інших коштів від МВФ в розмірі $2,9 млрд для забезпечення макроекономічної та фінансової стабільності.

Читайте також: Олександр Кривошеєв (Admitad Ukraine): «Перше, що повинні зробити банки, – сформувати підрозділ, який займеться діджиталізацією»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що ввечері 9 червня Рада директорів МВФ прийняла остаточне рішення щодо подальшої співпраці з Україною: організація схвалила 18-місячну програму stand-by обсягом $5 млрд і виділила 4 ключові пріоритети, на яких буде зосереджено політику нової угоди.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)