Термінові вклади у гривні почали зростати вперше з лютого, валютні – з часів коронакризи

У третьому кварталі 2022 року банківський сектор отримав прибуток після збиткового першого півріччя. Кредитний портфель скоротився в корпоративному та приватному сегментах.

У липні-вересні поточного року банківський сектор продовжив адаптацію до кризових умов. Ліквідність системи зростала на фоні припливу коштів клієнтів. Вперше з початку повномасштабної війни почали збільшуватись термінові вклади у гривні, а в іноземній валюті – відновили зростання вперше з часів коронакризи, передає Banker.ua з посиланням на листопадовий огляд НБУ.

Головний Telegram-канал банкірів

Так, чисті активи банків зросли на 7,5% та перевищили довоєнний рівень. Кредитний портфель скорочувався у корпоративному сегменті, зокрема, на 2,2% у гривні та на 10% – у валюті в доларовому еквіваленті. На роздрібному ринку зафіксовано спад на 13,8%.

Наростити гривневе кредитування бізнесу змогли лише державні банки – на 4,3%. Цьому сприяло впровадження держпрограм.

Крім того, банківський сектор завершив квартал з прибутком у 12 млрд грн завдяки збереженню високої операційної ефективності. Це дозволило компенсувати збитки першого півріччя та вийти на позитивний результат – 7,4 млрд грн за дев’ять місяців.

Водночас банки змушені робити відрахування до резервів під збитки, спричинені війною. У третьому кварталі відрахування під кредити становили 33,5 млрд грн, під цінні папери – 7,1 млрд грн.

У Нацбанку вважають, що визнання справжньої якості активів продовжуватиметься, тому резерви зростатимуть. Наступного року НБУ проведе оцінку якості активів банків, яка має визначити коректність підходів до оцінки кредитного ризику.

депозитарий

Читайте також: Ритейл просить банки зберегти ставки еквайрингу через падіння ліквідності торгових мереж

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв, що, за даними НБУ, уряд з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну залучив від продажу облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) 187,5 млрд грн в еквіваленті.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)