Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Нові правила: у НБУ розповіли про тонкощі роботи з іноземними перестраховиками
У Нацбанку уточнили, що потрібно врахувати учасникам ринку під час роботи з іноземними перестраховиками.
Українським СК заборонено укладати договори з іноземними перестраховиками, зареєстрованими у країнах-агресорах, та співпрацювати з перестраховиками в юрисдикціях, які не виконують міжнародні рекомендації у сфері боротьби з відмиванням доходів, передає Banker.ua.
Згідно з новими правилами, українські страхові компанії можуть укладати договори перестрахування лише з тими закордонними перестраховиками, які відповідають вимогам НБУ.
Так, зазначає прес-служба регулятора, іноземна компанія, з якою український страховик має намір укласти договір перестрахування, має відповідати рейтингу фінансової надійності або мати досвід безперервної роботи понад 3 роки у країні з державним наглядом на ринку страхування.
Плюс українським СК заборонено укладати договори з іноземними перестраховиками, зареєстрованими на території держави-агресора, та співпрацювати з перестраховиками у юрисдикціях, які не виконують міжнародних рекомендацій у сфері боротьби з відмиванням доходів.
У НБУ також звертають увагу на те, що українські страхові компанії більше не зобов’язані реєструвати договори перестрахування із закордонними перестраховиками та повідомляти регулятору протягом 10 календарних днів про їхнє укладення у зв’язку із ухваленням Закону України № 1601.
Варто зазначити, що нові правила перестрахування передбачені постановою Правління Нацбанку № 107, яка набула чинності 22 жовтня 2021 року. Згідно з документом, НБУ отримав повноваження визначати порядок та вимоги перестрахування в іноземних перестраховиках. Раніше це була компетенція Кабміну, зазначають у Нацбанку.
Читайте також: Від оплати рахунку в ресторані до золотих злитків: які додаткові послуги пропонують українські банки
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що компанія «Крок», яка відмовила регулятору у проведенні перевірки, втратила всі ліцензії на здійснення діяльності з надання фінпослуг у сфері страхування.
Коментарі (0)