Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Cashless, «купуй зараз, плати пізніше» та розумна ідентифікація: які тренди фінтех чекають на нас в 2021
02 березня під час прес-сніданку «Небанківські платіжні системи: нові можливості для клієнтів», від компанії Новапей та «Фінансового клубу», Андрій Кривошапко, Олексій Рубан, Світлана Чирва та Олеся Данильченко окреслили особливості розвитку ринку фінтеху в Україні.
Cashless та безконтактні платежі
На думку експертів, карантин каталізував процеси діджиталізації та смартфонізації. Мобільний трафік буде лише зростати, і наявність зручного та функціонального мобільного додатку у компанії – це додаткова можливість для розвитку та нарощування прибутку.
Пандемія 2020 року та пов’язаний з нею тренд на безпеку призвели до збільшення онлайн-оплат у системі Новапей. Зокрема, у порівнянні з 2019 роком їхня кількість зросла втричі. Лише через мобільний додаток Нової пошти було здійснено 14 млн оплат.
Новапей активно розширює продуктову лінійку, розвиваючись у напрямку Cashless. Зокрема, у минулому році компанія запропонувала клієнтам-фізичним особам послугу автоматичного списання коштів з карти. За три місяці з моменту запровадження послуги в платіжній системі було здійснено майже півмільйона автоматичних списань.
«Для нас 2020 рік був роком зростання та активного розвитку нашої компанії, – розповів Андрій Кривошапко, СЕО Новапей, – ми стали міжнародною платіжною системою, отримали сертифікат безпеки PCI DSS та завершили ребрендинг. Новапей є частиною групи компаній Нова пошта, тому обслуговування потреб ключового бізнесу групи для нас продовжує залишатися в пріоритеті. В той же час ми активно розвиваємо і фінансові послуги, не пов’язані з доставкою. Це і грошові перекази по Україні та з-за кордону, і інтернет-еквайринг для бізнес-клієнтів, і приймання комунальних платежів тощо. У 2021 році ми плануємо й далі розвиватися як фінтех компанія і віримо у Cashless-майбутнє нашої країни», – розповів Андрій Кривошапко.
Електронна верифікація
Ще одна можливість для безпечного отримання послуг, яка з’явилася у 2020 році – верифікація за допомогою додатку «Дія» та ID-карти через POS-термінал Ощадбанку. Новапей була однією з перших компаній, хто запровадив ці послуги своїм клієнтам. Зараз 25% операцій в системі проводяться саме за допомогою електронної верифікації. Завдяки новим технологіям час верифікації скоротився до 20 секунд, а отже зменшився і час, який клієнт проводить у відділенні.
Open Banking та Open API
У найближчому майбутньому європейська банківська система так чи інакше прийде до Open Banking і Open API, зробивши свої сервіси більш доступними для всіх, вважає директор з розвитку бізнесу та технологій Новапей Олексій Рубан.
«Реалізація стандартів PSD2 – дуже складний процес з безліччю спірних сторін і невирішених питань. Проте, в найближчому майбутньому регулятори, зокрема в Україні, запропонують правила і умови відкриття фінансовими і державними установами інтерфейсів для всіх гравців екосистеми, – каже Олексій Рубан. – Це призведе до того, що конкуренція буде зростати, а міжнародні компанії опиняться у виграші за рахунок використання платіжних функцій в своїх бізнес-процесах або месенджерах».
Електронна комерція в режимі реального часу та «купуй зараз, плати пізніше»
«Серед ключових трендів, які на нас чекають найближчим часом – поширення нової технології Tap to Phone, електронна комерція в режимі реального часу, «купуй зараз, плати пізніше» та подальший розвиток мережі та способів приймання платежів», – підкреслила Світлана Чирва, Віце-президент, Регіональний менеджер Visa в Україні, Молдові та Білорусі.
За її словами, в умовах карантину потреби та звички споживачів різко змінилися. Відповіддю стала масова діджиталізація бізнесу.
Посилення безпеки онлайн-платежів
Нові технології та його можливості для клієнтів викликають чималу зацікавленість з боку шахраїв. За даними Української міжбанківської Асоціації членів платіжних систем ЄМА, середня сума шахрайської операції у мережі інтернет у 2020 році склала 198 гривень. Завдяки методам соціальної інженерії українці втрачали у середньому 2400 гривень, а ось викрадення SIM-картки могло обернутися втратою близько 12500 гривень з платіжної картки. «Розрахунковий дохід шахраїв у 2020 склав щонайменше 271,4 млн грн», підрахувала заступниця директора ЄМА Олеся Данильченко.
Розумна ідентифікація
Одним з варіантів мінімізації ризиків при проведенні операцій може стати «розумна ідентифікація». «Сьогодні використання сучасного смартфона здається неможливим без функціоналу сканування відбитків пальців, що раніше сприймалося зі скепсисом. Тепер більш складні сервіси, засновані на AI та навчанні, входитимуть до нашого повсякденного життя. Для ідентифікації можна використовувати і відбитки пальців, і технологію розпізнавання обличчя, голосу або навіть сміху, який також непросто імітувати. Такі системи аутентифікації вже широко використовують у європейських банках, а скоро будуть використовуватися банками, великими торговельними мережами, державними органами в Україні», – прогнозує Олексій Рубан
За даними НБУ, компанія Новапей, що входить до групи компаній Нова пошта, в 2020 році зайняла перше місце на ринку грошових переказів серед небанківських фінансових установ з часткою в 46%. У 2020 році кількість грошових переказів через Новапей виросла на 37% – зі 192 млн до 264 млн. Виросла і кількість доставок з послугою післяплати. За минулий рік більше 95 млн замовлень було відправлено з цією послугою, що на 41% більше, ніж у 2019 році.
Коментарі (0)