Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
У 2022-му ВВП України впаде на 10% – попередня оцінка МВФ
Рівні інфляції з однознаковим числом можливі лише у 2023 році, а цільовий рівень у 5% – у 2025 році, прогнозує МВФ.
Скорочення української економіки у 2022 році становитиме 10%, інфляція очікується на рівні 20%. Такий прогноз 7 березня озвучили аналітики Міжнародного валютного фонду, повідомляє Banker.ua з посиланням на Інтерфакс-Україна.
Згідно з очікуваннями МВФ, за умови якнайшвидшого завершення російської збройної агресії та надання Україні значної донорської підтримки падіння ВВП країни у 2022-му становитиме 10%.
За словами аналітиків Фонду, цього року на українську економіку очікує глибока рецесія: персонал МВФ прогнозує погіршення перспектив зростання як мінімум на 13,5 в.п. в порівнянні з базовим сценарієм, який був озвучений у довоєнний час.
Що ж до інфляції, то зростання показника очікується на рівні 20%.
«Рівні з однознаковим числом можливі лише у 2023 році, а цільовий рівень у 5% – у 2025 році», – наголошується в прогнозі.
Крім того, експерти Фонду прогнозують різке скорочення внутрішнього попиту (споживання буде обмежене базовими потребами), а також імпорту та експорту (аеропорти та морські порти, на які припадало 50% всього експорту, закриті).
Фінансовий розрив України в поточному році МВФ оцінює від $4,8 млрд за методом балансу платежів до $7,4 млрд за методом фіскального балансу.
У Фонді зазначають, що дефіцит бюджету у 2022-му потрібно буде покрити шляхом широкомасштабної мобілізації додаткової міжнародної допомоги, хоча експерти також допускають пряме фінансування бюджету Нацбанком та внутрішнє банківське фінансування за рахунок випуску військових облігацій.
Співвідношення державного та гарантованого державою боргу до ВВП у 2022 році зросте з 50,2% до 60,3%, прогнозує МВФ.
Читайте також: Оплата паркування, знижка на таксі та розстрочка на курси англійської: які додаткові послуги пропонують банки
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами Данила Гетьманцева, працездатність фінансової системи України та її швидку адаптацію до військових умов оцінили як вітчизняні, так і міжнародні експерти.
Коментарі (0)