У банків може виникнути потреба в капіталі – НБУ

Для подальшого гармонійного розвитку банкам необхідно врахувати результати оцінки стійкості.

Попередні результати цьогорічної оцінки стійкості банків оптимістичні, передає Banker.ua з посиланням на повідомлення Нацбанку.

Головний Telegram-канал банкірів

“Помірна потреба в капіталі може виникнути лише в кількох установ”, – заявив НБУ.

Наявного запасу капіталу більшості банків буде достатньо для комфортного виконання нових регуляторних вимог, попри очікуване запровадження додаткового податку на прибутки банків.

Для подальшого гармонійного розвитку банкам необхідно врахувати результати оцінки стійкості та плани впровадження регуляторних вимог у стратегіях діяльності та за доцільності їх оновити.

“Ми побачили чіткий тренд відновлення кредитування бізнесу. Поки що корпоративне кредитування переважно рухається завдяки програмі “Доступні кредити 5-7-9%”. Водночас окремі банки з числа великих гравців з іноземним капіталом продемонстрували зростання портфеля поза програмою. Це позитивний сигнал, що ринкове кредитування можливе навіть в умовах повномасштабної війни”, – зазначила перша заступниця голови Національного банку Катерина Рожкова.

За даними звіту, чистий гривневий корпоративний кредитний портфель у жовтні зростав четвертий місяць поспіль після спаду, спричиненого повномасштабним вторгненням рф. Частка малих та середніх підприємств у цьому портфелі зросла до 55%.

Обсяги чистого роздрібного гривневого кредитного портфеля продовжили зростати передусім завдяки відновленню карткового кредитування. Також у ІІІ кварталі зросли обсяги чистих іпотечних кредитів – на 18.7% завдяки видачі позик за програмою “єОселя”.

Читайте також: Сегмент іпотечного кредитування у цифрах: результати 1 півріччя 2023 року.

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що НБУ анулював ліцензії 2 страховикам.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)