У долара відкрилося «друге дихання»: чому дорожчає та скільки коштує сьогодні валюта

banknotes

І квартал стане для української нацвалюти найскладнішим цього року, прогнозує експерт.

Ралі долара на світовому ринку продовжуються. Подорожчала валюта США і в парі з гривнею, повідомляє Banker.ua.

На думку аналітика Григорія Кукурудзи, І квартал стане для гривні найскладнішим цього року, тоді як з другого півріччя після переоцінки військових загроз ситуація на валютному ринку України стабілізується.

«I квартал, можливо, II, будуть складнішими, а III, навпаки, буде сприятливішим і для гривні, і для ділової активності в цілому», – зазначає експерт в коментарі ukr.radio.

Так, за словами Григорія Кукурузи, вже з III кварталу стабілізуються очікування закордонних інвесторів: вливання в українську економіку будуть здійснені зі зсувом на друге півріччя у тому ж обсязі, що й планувалося за підсумками 2022-го.

Вранці у п’ятницю долар на міжбанку зміцнюється, і на момент відкриття сесії курс становив 27,94-27,96 грн/$. Євро на початку торгів коштував 31,79 грн у купівлі та 31,81 грн у продажу.

Банки здійснюють купівлю-продаж валюти США за курсом 27,80-28,05 грн/$. Євро у п’ятницю купують у середньому по 31,65 грн, а продають за 32,05 грн.

Головний Telegram-канал банкірів

На світовому ринку долар зміцнюється в парах із валютами країн – торгових партнерів Сполучених Штатів, і зараз його індекс становить 96 пунктів (+0,46% від початку сесії).

Євро подешевшав у парі з «американцем» до 1,1382 EUR/USD (-0,4%), фунт стерлінгів втратив 0,21% вартості, опустившись до 1,3529 GBP/USD, а валюта Австралії впала до 0,7114 AUD/USD (-0,74%).

Долар до ієни вранці у п’ятницю подорожчав до 116,09 USD/JPY (+0,07%).

Після публікації звіту про інфляцію у Сполучених Штатах ринок заговорив про екстрене підвищення ставок Федрезервом.

За словами Джона Вільямса із ShadowStats, реальна споживча інфляція у Штатах становить 14,8%, і підвищення ставок ФРС обрушить американську економіку.

В інтерв’ю USAWatchdog експерт заявив, що якщо Федрезерв вдасться до підвищення ставок у нинішніх умовах, то на економіку США чекає W-подібна «гіперінфляційна Велика депресія» та різкий спад.

На думку експертів Goldman Sachs, у березні ФРС підвищить ставку на 50 пунктів, а протягом 2022 року здійснить 7 переглядів сумарно на 25 б.п.

Раніше, зазначається у публікації ProFinance, головний економіст банку прогнозував 5 підвищень.

money

Читайте також: Як зростали обсяги гривневих кредитів у 2021 році

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв, що офіційний курс гривні до долара на 11 лютого встановлено на рівні 27,88 грн/$.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)