Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
У Нацбанку прокоментували рівень інфляції у 2024 році
За підсумками 2024 року інфляція становила 12,0%.
У грудні 2024 року інфляція пришвидшилась до 12,0% у річному вимірі. У місячному вимірі ціни зросли на 1,4%, передає Banker.ua з посиланням на дані Державної служби статистики України, які опублікував Нацбанк.
Зазначається, що фактична споживча інфляція в грудні 2024 року була вище прогнозу Національного банку, опублікованого в Інфляційному звіті за жовтень 2024 року. З одного боку, вагомим рушієм зростання цін та основною причиною відхилення цінової динаміки від прогнозу залишалися тимчасові чинники, передусім стрімке подорожчання продуктів харчування через нижчі врожаї. З іншого боку, відчутно посилився й фундаментальний ціновий тиск на тлі подальшого збільшення витрат бізнесу на енергозабезпечення й оплату праці. Певний вплив мали й ефекти від послаблення обмінного курсу гривні.
Сирі продукти харчування у 2024 році подорожчали на 13,2%. А базова інфляція пришвидшилася до 10,7%. Адміністративно-регульовані ціни упродовж 2024 року зросли на 16,3%. Темпи зростання цін на пальне за підсумками 2024 року становили 4,8%.
У перші місяці 2025 року інфляція, вірогідно, продовжить зростати через подальший вплив як тимчасових чинників, зокрема ефектів нижчих врожаїв, так і фундаментальних, зокрема тиску з боку витрат бізнесу на енергозабезпечення й оплату праці, а також ефектів від послаблення обмінного курсу гривні.
Водночас НБУ очікує, що інфляція повернеться на траєкторію стійкого зниження у другій половині 2025 року й прямуватиме до цілі НБУ – 5% на горизонті політики. Зниженню інфляції сприятимуть, зокрема, заходи процентної та валютно-курсової політики Національного банку, а також вищі врожаї, поліпшення ситуації в енергетиці, зниження фіскального дефіциту та помірний зовнішній ціновий тиск.
Читайте також: Від людей для людей: що надихнуло Банк Кредит Дніпро створити продукти, близькі кожному українцю
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що з початку року підприємці отримали 2 млрд грн доступних кредитів.
Коментарі (0)