Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
У Нацбанку прокоментували рівень інфляції у червні
Повернення інфляції до зниження влітку було очікуваним, зокрема через високу минулорічну базу порівняння адміністративно регульованих цін.
У червні 2025 року інфляція знизилася до 14,3% у річному вимірі з 15,9% у травні. У місячному вимірі ціни зросли на 0,8%, передає Banker.ua з посиланням на пресслужбу НБУ.
Зазначається, що фактичні темпи зниження інфляції виявилися повільнішими, ніж прогнозувалося в Інфляційному звіті за квітень 2025 року. Відхилення від прогнозу зумовлювалося насамперед суттєвішим подорожчанням сирих продовольчих товарів в останні місяці на тлі скорочення їх пропозиції через весняні заморозки.
Водночас фундаментальний інфляційний тиск був дещо слабшим, ніж прогнозувалося, хоча й залишався значним на тлі високих витрат бізнесу на сировину й оплату праці та жвавого споживчого попиту.
Суттєво зменшилися темпи зростання адміністративно регульованих цін – до 10,9%.
Темпи зростання цін на сирі продукти харчування далі зростали – до 28,7%.
Подорожчання палива пришвидшилося до 3,1%.
У червні базова інфляція сповільнилася до 12,1%. Серед чинників, що стримували фундаментальний ціновий тиск: попередні заходи НБУ з посилення монетарної політики та стабільна ситуація з постачанням електроенергії. Значного впливу девальвації гривні відносно євро на базову інфляцію наразі не спостерігається.
Розпочалося зниження інфляції послуг – до 14,4%, що є, зокрема, ознакою помірнішого тиску з боку ринку праці. Так, повільніше дорожчали транспортні послуги, послуги зв’язку та особистого догляду. Зростання цін на непродовольчі товари теж сповільнилося – до 3,6%. Ціни на одяг та взуття і надалі залишалися меншими, ніж торік. Водночас подорожчання оброблених продуктів пришвидшилося до 18,2%. Стрімкіше зростали ціни на м’ясні продукти через вищу вартість продовольчої сировини, а також на безалкогольні напої, зокрема каву, що відображало тенденції на світовому ринку кави. Проте сповільнилися темпи здорожчання хліба й хлібопродуктів, олії та більшості видів молочної продукції.
Інфляція досягла піку в травні та повернулася до зниження в червні, як і прогнозував НБУ. Однак загальна інфляція була вищою за квітневий макроекономічний прогноз насамперед через вплив погодних умов. Очікується, що в другому півріччі зниження інфляції триватиме, зокрема завдяки заходам монетарної політики.
Читайте також: Виплатили кредит? Для вас грає «Пінаколада» у застосунку ПУМБ
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що трьом небанківським фінустановам відкликано ліцензії.
Коментарі (0)