Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
У яких валютах сьогодні краще зберігати заощадження та у що варто вкладати гривню: думка експерта
Як максимально захистити заощадження та чи чекати на долар по 27 гривень.
Грошові заощадження сьогодні слід зберігати в рівних частинах гривні, доларах і євро, але не під подушкою, а в банківській системі. Про це у коментарі Фактам заявив голова Комітету економістів України Андрій Новак, повідомляє Banker.ua.
На думку економіста, грошові накопичення сьогодні слід тримати в банківській системі, розділивши їх на три «кошики»: якщо зберігати кошти під подушкою, то інфляція їх просто «з’їсть».
Експерт рекомендує тримати гроші в рівних частинах у гривні, доларах та євро: заощадження у нацвалюті забезпечать вищий банківський відсоток, тоді як вклади у доларах та євро захистять від курсових коливань, ревальвації чи девальвації.
«Тобто ви симетрично виграєте у гривнях, доларах чи євро, а заощадження будуть максимально захищені», – пояснює Андрій Новак.
Крім того, вдалими на сьогодні економіст називає вкладення в нерухомість та земельні ділянки, оскільки ціни на них сьогодні мінімальні, а після закінчення війни всі активи в Україні дорожчатимуть доволі швидко.
Щодо перспектив повернення курсу в обмінниках на довоєнний рівень, то, за словами експерта, надії на долар по 27 гривень марні.
«Досвід попередніх років свідчить: після кожної хвилі девальвації гривні відбувається деяке, незначне зміцнення… Однак повернення до курсу, який був до хвилі девальвації, ніколи не відбувалося», – пояснює Андрій Новак.
На його думку, у кращому разі зміцнення може статися до значення офіційного курсу НБУ на рівні 36,6 грн/$.
Те, як довго протримається новий офіційний курс, експерт прогнозувати не береться.
«Неможливо прогнозувати, оскільки ніхто не думав, що НБУ так різко знизить офіційний курс – з 29 до 36 грн/$. Щоправда, свого часу не очікувалося і різкого збільшення облікової ставки – з 10 до 25%», – додає аналітик.
Читайте також: «Ми беремо курс на розвиток, без згортань чи консервації». Денис Саприкін про роботу sportbank у період війни
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що за словами економіста Данила Моніна, ознак кризи на валютному ринку України на сьогоднішній день немає.
Коментарі (0)