Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Фінустанови мають удосконалити моніторинг ділових відносин з PEPs
НБУ надав приклади конкретних ситуацій, пов’язаних з обслуговуванням установами PEPs, а також висновки регулятора щодо кожного з них.
Національний банк надав банкам і небанківським фінансовим установам рекомендації та роз’яснення щодо застосування ризик-орієнтованого підходу до ділових відносин з клієнтами – політично значущими особами, членами їх сімей та особами, пов’язаними з політично значущими особами (PEPs), передає Banker.ua з посиланням на пресслужбу регулятора.
У листі Національного банку до банків, небанківських фінансових установ, банківських асоціацій та асоціацій фінансових установ, підготовленому за результатами перевірок окремих банків та небанківських фінансових установ, йдеться про те, що установи мають удосконалити процедури моніторингу ділових відносин з PEPs.
Національний банк наголосив у зазначеному листі на необхідності посилення систем внутрішнього контролю та управління ризиками ділових відносин з PEPs. Також Національний банк звернув увагу на вирішальну роль наглядової ради банку та керівництва установ в організації побудови системи фінансового моніторингу та ефективного контролю виконання функцій суб’єктів первинного фінансового моніторингу, зокрема в процесі встановлення ділових відносин та обслуговування PEPs.
Дотримуючись цих рекомендацій, банки та небанківські фінансові установи зможуть удосконалити свої внутрішні системи запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, посилити внутрішній контроль та підвищити ефективність управління ризиками.
Читайте також: ОВДП, золото чи нерухомість: найкращі активи для збереження капіталу у воєнний час
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Фонд гарантування продає активи 11 банків-банкрутів.
Коментарі (0)