Угода ОПЕК + вступила в силу: що відбувається з цінами на нафту

Угоду про скорочення видобутку нафти було підписано країнами ОПЕК майже 3 тижні тому – 12 квітня.

Угода ОПЕК +, що припускає зниження видобутку нафти майже на 10 млн барелів на добу і покликана збалансувати ситуацію на ринку, вступила в силу 1 травня, передає Banker.ua.

Угоду про скорочення видобутку нафти було підписано країнами ОПЕК майже 3 тижні тому – 12 квітня. Згідно з новими домовленостями, країни ОПЕК+ повинні будуть знижувати видобуток на 9,7 млн барелів на добу, в той час як для РФ і Саудівської Аравії ця норма становить 11 млн б/д (від рівня жовтня 2018 року). Таким чином, в травні-червні передбачається скорочення на 23% (мінус 9,7 млн б/д), з липня до кінця 2020 року – на 18% (мінус 7,7 млн б/д), а на період до травня 2022 року – на 14% (мінус 5,7 млн б/д).

Що ж відбувається з вартістю нафти сьогодні?

Згідно з даними торгів, ціни на нафту 4 березня поповзли вниз: всьому виною заява Дональда Трампа про те, що, намагаючись приховати поширення COVID-19, Китай «зробив помилку», і що тепер Штати не виключають можливості підвищення мит на товари з КНР.

Так, липневі ф’ючерси на Brent на ICE Futures вже впали на 1,78% (мінус $0,47). «Бочка» нафти цієї марки сьогодні оцінюється в $25,97.

У той же час, червневий ф’ючерс на WTI на NYMEX подешевшав до $18,38 за барель. Зниження ціни склало $1,4, а це мінус 7,08%.

Читайте також: Головне – не динаміка кредитного портфеля, а його якість. Банк Кредит Дніпро про нові реалії

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, згідно з прогнозом міністра енергетики Алжиру Мохамеда Акраба, вже в II півріччі 2020 року барель нафти коштуватиме $40. На його думку, ситуація на ринку нафти неодмінно стабілізується завдяки реалізації домовленостей, досягнутих країнами ОПЕК+, а також заходів, які застосовуються Європою і Китаєм в зв’язку зі сформованою ситуацією.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)