Угоду ОПЕК+ продовжили, але з цінами на нафту коїться щось дивне: свіжі цифри

Члени ОПЕК+ домовилися про пролонгацію угоди, що передбачає скорочення видобутку нафти до кінця наступного місяця, але в учасників ринку з’явився новий привід для занепокоєння.

У понеділок, після стрімкого злету, ціни на нафту пішли вниз. Причина падіння – відмова Саудівської Аравії від додаткового зниження видобутку. У вівторок, 9 червня, нафта знову дорожчає, але досить скромними темпами, передає Banker.ua.

Так, сьогодні серпневі ф’ючерси на Brent на ICE Futures підскочили на $0,04 (+0,1%) в порівнянні з підсумками попередньої сесії. За барель зараз дають $40,84.

Вартість липневих ф’ючерсів на WTI на NYMEX підвищилася на $0,15 (+0,39%), досягнувши $38,34 за барель.

Варто зазначити, що 6 червня учасники ОПЕК+ домовилися про пролонгацію угоди, що передбачає скорочення видобутку нафти до кінця наступного місяця.

Також було вирішено, що JMMC (міністерський моніторинговий комітет ОПЕК+) збиратиметься щомісяця, щоб регулювати рівень скорочення видобутку, і наступна зустріч відбудеться вже 18 червня.

Ринок оперативно відреагував на відповідні домовленості підвищенням цін на «чорне золото»: вранці в понеділок за барель Brent з постачанням в серпні давали $43,11, а «бочка» WTI коштувала $40,07.

Однак після заяви міністра енергетики Саудівської Аравії про те, що країна вирішила не продовжувати додаткове зниження видобутку на 1 млн б/д, а також після виходу новини про можливе повернення на ринок лівійських поставок ціни на «чорне золото» поповзли вниз.

Проте, згідно з прогнозом норвезького експерта Бьорнара Тонхаугена (Rystad Energy), цінова динаміка в перспективі посилиться, а рівень в $40 збережеться й надалі зростатиме.

Читайте також: Наталія Юсова (АКІПП): «KYC – це реальний інструмент, щоб припинити «відмивання грошей»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, на думку відомого «проповідника криптофілософіі» Андреаса Антонопулоса, зниження вартості нафти може зіграти на руку американським майнерам.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)