Україна за 3 роки отримала €45 млрд бюджетної підтримки від ЄС

ЄС є найбільшим донором бюджетної підтримки.

Європейський Союз надав 45 мільярдів євро за 3 роки повномасштабної війни, передає Banker.ua з посиланням на пресслужбу Мінфіна.

Головний Telegram-канал банкірів

“Зусилля міжнародних партнерів відіграли значну роль. Оперативні та скоординовані рішення Європейської Комісії та інших ключових інституцій ЄС, безсумнівно, мали вирішальне значення для підтримки економічної та фінансової ситуації в Україні. ЄС є найбільшим донором бюджетної допомоги – понад 45 млрд євро з лютого 2022 року”, – зазначив Міністр фінансів України Сергій Марченко.

З 2022 року Україна отримала кошти від ЄС у межах пʼяти програм макрофінансової допомоги та фінансового Інструменту Ukraine Facility.

Програма Ukraine Facility обсягом 50 млрд євро на 2024-2027 роки стала одним із основних фінансових механізмів підтримки з боку ЄС з 2024 року. Україна вже виконала 41 реформаційний захід у рамках програми. Очікується, що Рада ЄС найближчим часом схвалить рішення про виділення нового траншу в розмірі 3,5 млрд євро.

Окремо Міністр фінансів відзначив важливість рішення використати доходи від заморожених активів рф на потреби України. Макрофінансова допомога від ЄС у межах ініціативи країн G7 Extraordinary Revenue Acceleration for Ukraine (ERA) сягає 18,1 млрд євро. Заморожені активи центрального банку росії в ЄС становлять більшість таких знерухомлених активів у всьому світі.

Фінансова допомога від ЄС полягає не тільки у безпосередньому наданні коштів для часткового покриття дефіциту державного бюджету, а й у підтримці важливих структурних реформ:

“В умовах повномасштабної війни Україна продовжує здійснювати ключові реформи для відновлення економіки країни та продовжує шлях до європейської інтеграції. Питання економічної стійкості у 2026 році й надалі має стати спільним стратегічним пріоритетом України та ЄС. Відновлення економіки потребує довгострокових фінансових рішень, у тому числі інтеграції України в Багаторічну фінансову перспективу (Multiannual financial framework – MFF) ЄС на 2028-2034 роки”, – додає Міністр фінансів України Сергій Марченко.

MFF є інструментом бюджетного планування з чітко визначеними політичними пріоритетами ЄС.

Читайте також: ТОП кредитних карт лютого: де отримати максимум вигоди?

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що відкликано ліцензію на діяльність фінансової компанії через зв’язки з рф.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)