Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Україна за 3 роки отримала €45 млрд бюджетної підтримки від ЄС
ЄС є найбільшим донором бюджетної підтримки.
Європейський Союз надав 45 мільярдів євро за 3 роки повномасштабної війни, передає Banker.ua з посиланням на пресслужбу Мінфіна.
“Зусилля міжнародних партнерів відіграли значну роль. Оперативні та скоординовані рішення Європейської Комісії та інших ключових інституцій ЄС, безсумнівно, мали вирішальне значення для підтримки економічної та фінансової ситуації в Україні. ЄС є найбільшим донором бюджетної допомоги – понад 45 млрд євро з лютого 2022 року”, – зазначив Міністр фінансів України Сергій Марченко.
З 2022 року Україна отримала кошти від ЄС у межах пʼяти програм макрофінансової допомоги та фінансового Інструменту Ukraine Facility.
Програма Ukraine Facility обсягом 50 млрд євро на 2024-2027 роки стала одним із основних фінансових механізмів підтримки з боку ЄС з 2024 року. Україна вже виконала 41 реформаційний захід у рамках програми. Очікується, що Рада ЄС найближчим часом схвалить рішення про виділення нового траншу в розмірі 3,5 млрд євро.
Окремо Міністр фінансів відзначив важливість рішення використати доходи від заморожених активів рф на потреби України. Макрофінансова допомога від ЄС у межах ініціативи країн G7 Extraordinary Revenue Acceleration for Ukraine (ERA) сягає 18,1 млрд євро. Заморожені активи центрального банку росії в ЄС становлять більшість таких знерухомлених активів у всьому світі.
Фінансова допомога від ЄС полягає не тільки у безпосередньому наданні коштів для часткового покриття дефіциту державного бюджету, а й у підтримці важливих структурних реформ:
“В умовах повномасштабної війни Україна продовжує здійснювати ключові реформи для відновлення економіки країни та продовжує шлях до європейської інтеграції. Питання економічної стійкості у 2026 році й надалі має стати спільним стратегічним пріоритетом України та ЄС. Відновлення економіки потребує довгострокових фінансових рішень, у тому числі інтеграції України в Багаторічну фінансову перспективу (Multiannual financial framework – MFF) ЄС на 2028-2034 роки”, – додає Міністр фінансів України Сергій Марченко.
MFF є інструментом бюджетного планування з чітко визначеними політичними пріоритетами ЄС.
Читайте також: ТОП кредитних карт лютого: де отримати максимум вигоди?
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що відкликано ліцензію на діяльність фінансової компанії через зв’язки з рф.
Коментарі (0)